FONOMO - Dotokime.Live, MECH + vj Emiko

Dotokime.Live - Light Particles - a/v set (PL)

Audiowizualny projekt Artura Śleziaka aka Dot Dot oraz VJ Emiko.

Połączyła ich pasja do muzyki, sztuki wideo, eksperymentu oraz niestandardowych technik pracy. Sztuka wideo, którą prezentuje Emiko, to praca z ludzkim ciałem, cieniem i emocjami. Muzyka Dot Dota to sztuka budowania napięcia dźwiękiem, eksperyment z barwami i przestrzenią. Wspólnym mianownikiem obu artystów są głębia, piękno, przestrzeń i wielowymiarowość.

MECH + vj Emiko (PL)

Mateusz Wysocki zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field recordingiem, słuchowiskami poświęconymi m.in. mniejszościom etnicznym, dub techno i instrumentalnym hip hopem. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA, we Włoszech i w kilku innych krajach. Regularnie współpracuje z Lechem Nienartowiczem (Porcje Rosołowe), Michałem Wolskim (Mech), Łukaszem Kacperczykiem (Bouchons d’Oreilles), Krzysztofem Ostrowskim (Ifs) oraz Micromelancolié. Razem z Lechem Nienartowiczem prowadzi kasetowy label Pawlacz Perski. Jest również autorem książek dla dzieci „Skrytki” i „Las Zabaw”, do których ilustracje wykonała Agata Królak.

Michał Wolski – muzyk, kompozytor, producent muzyczny związany z szeregiem uznanych na świecie wytwórni muzycznych zajmujących się propagowaniem muzyki techno, ambient i eksperymentalnej. Twórca skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły odmianach muzyki techno. Obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie muzyki techno w Polsce. Dziennikarz i wydawca. Twórca wydawnictwa muzycznego Minicromusic Rec. poświęconego muzyce techno z naciskiem na jej atmosferyczne odmiany. Twórca i kurator cyklu wydarzeń kulturalnych poświęconych muzyce eksperymentalnej pt. „Laboratorium”. Współautor audycji radiowej poświęconej muzyce elektronicznej pt. „Fünfte Strasse”, emitowanej nieustannie od 2010 roku na antenie Radio Kampus. Tworzy również w projektach kolaboracyjnych – m.in. w duecie Mech razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle), uznanym w kraju i za granicą muzykiem eksperymentalnym. Związany z wydawnictwami Nonplus Rec., Eerie Rec., Technosoul, Recognition Rec., Blank Slate Rec., International Day Off Rec., Lost In Ether Rec., Silent Season Rec.

VJ Emiko | Emilia Gumańska – artystka wizualna, scenarzystka, producentka wideo, operator, fotografka.

Projekty VJ Emiko należą do kategorii eksperymentalnych videoartów łączących motyw ciała i jego ruch z analogowymi elementami graficznymi, którym nadaje rangę symboli. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy.

Wizualizacje VJ Emiko to filmowo-fotograficzne sceny wypełnione energią, ruchem, kształtem i dynamiką postaci. Za pomocą ciekawych i charakterystycznych dla niej środków wyrazu nadaje obrazom czystą i minimalistyczną formę – pierwszoplanowym elementem staje się emocjonalnie nacechowane ludzkie ciało przedstawione w zmysłowy, niemal oniryczny sposób w wielu przestrzennych konfiguracjach.

Podczas produkcji wykorzystuje zrealizowane wyłącznie przez siebie zdjęcia, animacje i materiały video. Bazuje na autorskich scenariuszach video, własnoręcznie wykonanych elementach scenografii oraz stylizacji.