"20 lat później - Nawiązania" - wystawa Edwarda Umińskiego

Edward Umiński

Z zawodu grafik, na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i grafiką komputerową, niemniej ważną gałęzią jego działalności artystycznej jest rysunek i malarstwo. Robi to z pasją od ponad dwudziestu lat, swoje prace wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą.

Po kilku latach nieobecności artysty, wystawa 20 lat później – NAWIĄZANIA pomyślana jest jako ekspozycja częściowo retrospektywna, pozostająca w nawiązaniu do najnowszych prac artysty. Dogłębne przemiany będące udziałem artysty w ostatnich latach skłoniły go do poszukiwań swojej tożsamości twórczej u źródeł, powraca on do początków swojej drogi artystycznej, odnajdując w nich stale aktualny punkt odniesienia. Świadomie pozostając obok aktualnych trendów, kontynuuje i rozwija wątki rozpoczęte przed laty, oferując odbiorcy spójną wizję swojego świata.