Chwila Nieuwagi w programie MISZUNG

Grupa Chwila Nieuwagi

pochodzi z Górnego Śląska i wykonuje muzykę stanowiącą mieszankę folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu, jazzu, ballady i piosenki poetyckiej. Wśród autorów wierszy śpiewanych przez zespół są m. in.: Jak Kasprowicz, Maria Konopnicka, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim,  ks. Jan Twardowski, Adam Ziemianin i in. Grupa wykonuje także teksty autorskie, w tym piosenki napisane po śląsku. Do tego nietypowego „miszungu” zespół dodaje element rozrywki, dowcipu i młodzieńczej fantazji, dzięki czemu zyskuje świetny kontakt z publicznością.

Chwila Nieuwagi to zespół nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki folkowej i poetyckiej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, dwukrotny udział w finale Folkowy Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona i kilkadziesiąt innych). W 2017 roku Chwila Nieuwagi została wytypowana do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym Czech Music Crossroads w Ostravie.

Zespół koncertował m.in.  na scenach takich jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, czy na osobiste zaproszenie Jaromira Nohavicy w ostrawskiej „Heligonce”.

W swoim dorobku grupa my trzy studyjne krążki: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” (2013), „Anieli śpiewają” (2016) oraz album live "Morawska Brama" (2018), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych.