Kiedy znów zakwitną białe bzy, Chór Agora-Nestora

Chór „Agora Nestora” z Artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To zespół słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, których od lat połączyła pasja śpiewania zespołowego. W repertuarze piosenki przedwojenne i nie tylko, znane z małego i dużego ekranu w nowych aranżacjach. Święto majowe spędźmy razem w malowniczym Zespole Pałacowo-Parkowym. Śpiewająco zapraszamy na występ – mając nadzieję, że widownia wspomoże nas w działaniu: „Śpiewamy w chórze, żyjemy dłużej”.

Chór „Agora Nestora” poprowadzi dr Orlin Bebenow. Jest animatorem i organizatorem licznych festiwali, konkursów, widowisk muzycznych w Polsce i zagranicą, zasiada jako juror w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Prowadzi również warsztaty dla orkiestr dętych, Bid-Band i zespołów wokalnych. Od wielu lat związany z Operą Novą w Bydgoszczy.