„Geometria miasta – Bydgoszcz” wystawa zdjęć Dariusza Gackowskiego

wystawa zdjęć

24.04.2020 / Piątek
#zostańwdomu

Projekt „Geometria miasta – Bydgoszcz” to fotografie krajobrazu miejskiego koncentrujące się na wyczuciu harmonii i geometrii. Bydgoszcz to miasto, w którym się urodziłem i żyję – mówi Gackowski. – Wśród niespójnych czasem konstrukcji staram się odnaleźć ład i porządek. Prostota, symetria i czyste kadry, których nie zakłócają zbędne elementy, to moje zdjęcia architektury naszego miasta. Fotografie nabierają czasami graficznego, nieco surrealistycznego charakteru.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć, która w całości będzie dostępna na profilu FB Galerii Wspólnej.

Dariusz Gackowski – fotograf i filmowiec, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Studiował na Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Reportaż i dokument to główne dziedziny uprawianej przez niego fotografii. Od 2006 r. realizuje również filmy dokumentalne. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego OFFskary 2008.

Publikacje:

2018 r. – album „Industrial” – Bydgoska Literacka Nagroda Roku 2018 „Strzała Łuczniczki”

Filmy autorskie: m.in. „Podgórna 7”, „Do naprawy”, „Marek”, „Harley”,  „Kaskada”, „Od świtu do zmierzchu”.