Sekcja Dziedzictwa Lokalnego Muzeum Legend Szyperskich Barka „Lemara”

Zapraszamy na rejs do świata szyprów!

Witajcie w Muzeum Szyperskich Legend, gdzie każdą opowieść otwiera „śpiew” XIX-wiecznego rogu mgłowego! W naszych ładowniach kryją się tajemnice – unikatowa barka „Lemara” po kilku dekadach wytężonej pracy nie wozi już towarów, a opowieści i wspomnienia… Chcesz poznać świat szyprów, flisaków, retmanów czy pomagierów? Wejdź na nasz pokład! Razem wyruszymy w rejs w przeszłość bydgoskiego portu, który niegdyś był najgwarniejszą częścią miasta nad Brdą. Kapitan „Lemary” i jego załoga zapraszają!

Przy wejściu na Barkę Lemara, na rampie jest oznaczenie w języku Braille’a z napisem Barka Lemara. Na drzwiach przy toalecie znajduje się tabliczka z napisem toaleta, która została napisana w języku Braille’a. Na stanie obiektu jest 10 zestawów przenośnych pętli indukcyjnych. W budynku jest winda dla mniejszych pojazdów do poruszania się dla OzN (wymiary windy 90×73) i jest przeznaczona wyłącznie do transportu do pierwszej ładowni. W tym momencie nie jest dostępna winda dla większych pojazdów. Na stanie jest przenośna rampa aluminiowa dla pojazdów do poruszania się dla OzN.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.

Godziny otwarcia:

wtorek – piątek: 12.00–17.00

sobota–niedziela: 12.00–16.00

Bilet wstępu: 5 zł

Zapisy grup: adam.gajewski@wp.pl

KONTAKT

Adam Gajewski – Kierownik Sekcji Dziedzictwa Lokalnego Muzeum Legend Szyperskich „Barka Lemara”

kom. 503 584 840

e-mail: adam.gajewski@mck-bydgoszcz.pl