Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

10. Animocje – Do-grywka II (68’06’’)

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

Data:
07.04.2021 / Środa
Godzina:
19:30
Miejsce:
kultureo.pl
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

07 kwietnia 2021 (środa) godz. 19.30 / kultureo.pl

Zanim festiwal ruszy na dobre, zapraszamy na „Do-grywkę”.  Do obejrzenia będą filmy, które nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursowej. Mimo to nadal mają szansę powalczyć o nagrody – film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. W tym roku w ramach „Do-grywki” zobaczycie 31 filmów z całego świata, m.in. z Indii, Węgier, Francji, Estonii, USA, Rosji, Norwegii, Hiszpanii czy Argentyny.

DO-GRYWKA II
68’06’’ / 14+ / oryginalny, napisy: angielskie, polskie

1. Real Human Being (Ryan Martin) / Anna Samo & Michaela Mueller, USA, 2020, 4’50’’

Malowanie na szkle – technika wykonania tego teledysku wymaga spędzenia wielu godzin w ciemnym pomieszczeniu: każda klatka musi być ręcznie namalowana, sfilmowana, zmyta i namalowana ponownie.

2. Millennium / Daria Godyń, Polska 2020, 8’17’’

Jest Sylwester 1999 r. – zbliża się „koniec świata”.

3. Dnevnik od blata / Mud Chronicles, Vuk Palibrk, Serbia 2020, 9’45’’

Kompilacja krótkich zdarzeń i impresji inspirowanych życiem codziennym autora, ułożona w formie surrealistycznego animowanego pamiętnika.

4. Coffin / Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang, Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Théo Tran Ngoc, Francja 2020, 5’23’’

Mężczyzna wraca do domu i chce się położyć. Grupa hałaśliwych współlokatorów. Zatłoczone miasto w południowych Chinach.

5. Machinal / David Bombardier, Kanada 2020, 5’35’’

Wszechobecność telefonu komórkowego w życiu codziennym.

6. D5 / Wiesława Ruta, Polska 2020, 2’41’’

Abstrakcyjny eksperymentalny teledysk do utworu zespołu Dynasonic, łączący klasyczną animację poklatkową, film i postprodukcję komputerową.

7. Friend of a Friend / Zachary Zezima, Francja 2019, 14’04’’

Młody mężczyzna przeżywa napaść o charakterze seksualnym. Obezwładnia napastnika, mści się na nim, a następnie z nim zaprzyjaźnia, stając oko w oko ze swoją przeszłością i wątpliwościami związanymi z własną płcią. Po części fikcja, po części literatura faktu, po części autobiografia, a po części sen, „Friend of a Friend” („Znajomy znajomego”) to przyczynek do dyskusji na temat przemocy, towarzyszącym jej motywom i konsekwencjom, jak też związkom ofiary z napastnikiem i skutkom ostracyzmu.

8. Incognito / Júlia Lantos, Węgry 2020, 7’35’’

Młoda dziewczyna pracuje w biurze, mieszka sama w małym mieszkaniu w zatłoczonym mieście, a jej jedynym towarzyszem jest żółty ptak. Pewnego dnia nad mieszkaniem pojawia się chmura, która przynosi niekończący się deszcz.

10. A little too much (Kai) / Martina Scarpelli, USA 2020, 3’44’’

Kobieta uwalnia się od samej siebie, przezwyciężając strach przed własną wielkością. Uczy się akceptować wszystko to, co sprawia, że jest sobą.

11. One Left / Sebastian Doringer, Austria 2020, 6’12’’

Kilkoro pacjentów czeka w gabinecie lekarskim na wyniki badań, które mają określić, jak długo jeszcze będą żyć. W większości przypadków wyznaczony czas jest krótszy, niż tego oczekiwali.

Zwiastuny