10. Animocje – Do-grywka III (55’54’’)

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

08.04.2021 / Czwartek
kultureo.pl

08 kwietnia 2021 (czwartek) godz. 19.30 / kultureo.pl

Zanim festiwal ruszy na dobre, zapraszamy na „Do-grywkę”.  Do obejrzenia będą filmy, które nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursowej. Mimo to nadal mają szansę powalczyć o nagrody – film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. W tym roku w ramach „Do-grywki” zobaczycie 31 filmów z całego świata, m.in. z Indii, Węgier, Francji, Estonii, USA, Rosji, Norwegii, Hiszpanii czy Argentyny.

DO-GRYWKA III
55’54’’ / 14+ / oryginalny, napisy: angielskie, polskie

1. 10 000 bezobraznyh pyaten / 10 000 Ugly Inkblots, Dmitry Geller, Rosja, Chiny  2020, 8’10’’
    Dwójka artystów, którzy nie widzieli się przez jakiś czas zmierzają do siebie.

2. Cucaracha / Roach, Agustín Touriño, Argentyna 2020, 13’20’’
    Gregorio prowadzi nudne życie. Pracuje w fabryce i mieszka sam. Pewnego dnia w jego spiżarni pojawia się karaluch, dzięki czemu dostrzega możliwość odmiany.

3. Pandiculation / Jakob Eiring & Konrad Hjemli, Norwegia 2020, 3’11’’
    Czynność zwana przeciąganiem się (często towarzyszy jej ziewanie).

4. Criss Cross / Caroline Hamann, Niemcy 2020, 7’30’’
    „Criss Cross” to film o miłości i granicach. Ciąg nieszczęśliwych wydarzeń motywuje zakochaną parę do pokonania barier między nimi.

5. Oby ciebie nie nosiła ziemia / Rozalia Ogonowska, Polska 2019, 3’33’’
    Zdradzona dziewczyna postanawia popełnić samobójstwo w dniu ślubu swojego ukochanego.

6. הטיפוס מסוכן / Beware of Cliff, Shalev Ben Elya, Izrael 2020, 1’38’’
    Punkowiec wspina się na betonowy pomnik, choć jest to zabronione, budząc posąg ze snu.

7. Needs / Júlia Lerch, Węgry 2020, 5’19’’
    Naszą najważniejszą motywacją wewnętrzną jest zaspokajanie własnych potrzeb. Animacja w czterech odcinkach pokazuje, co mogłoby się stać, gdyby nasze potrzeby uległy zmianie, zostały przesunięte w czasie, gdyby można je było dostosować się do naszych planów lub gdybyśmy mogli na nie wpływać – jako amorficzne kształty o zmiennym stanie skupienia.

8. All Jerk, No Work / Chris Lambourne, Wielka Brytania 3’51’’
    Opowieść o młodym mężczyźnie, który „odnalazł siebie” dzięki lockdownowi.

9. Pilar / Yngwie Boley & J.J. Epping & Diana van Houten, Holandia 2020, 9’22’’
    Niebezpieczny intruz daje Pilar szansę na odkrycie w sobie dzikiego zwierzęcia i ucieczkę z postapokaliptycznej wioski, w której mieszka.

Zwiastuny