Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

21 grudnia, 17.30 – SCENA JARMARKU NA MOŚCIE – ul. Mostowa

10 lat wspólnego rejsu Miasta Bydgoszczy i Miejskiego Centrum Kultury

W grudniu 2013 roku stary zabytkowej barki „LEMARA” objęła Załoga Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Dzięki ogromnej pasji Pracowników Instytucji – plastyków, techników, animatorów, wspartych od początku przez krąg autentycznych Bydgoskich Szyprów – uczestników i depozytariuszy żeglugowego dziedzictwa Bydgoszczy – szybko udało się przekształcić ładownie barki w fascynujące muzeum, ośrodek edukacji i kameralną scenę kulturalną. Dzisiejsza „Lemara” – Muzeum Legend Szyperskich – jest ważnym akcentem w rzeczywistym i mentalnym krajobrazie Miasta nad Brdą. Gdy barka wypływa w rejs – rzeka staje się uboższa, pozbawiona szyperskiej duszy. Wspólny rejs Mieszkańców Miasta, Gości Bydgoszczy oraz Miejskiego Centrum Kultury trwa już 10 lat!

21 grudnia o godzinie 17.30 Załoga Miejskiego Centrum Kultury oraz Załoga „LEMARY” a także Przedstawiciele Bydgoskich Szyprów odbiorą listy gratulacyjne z okazji 10 – lecia wspólnych działań, zaś po uroczystości na barce odbędzie się jubileuszowe spotkanie! Serdecznie zapraszamy!