Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Mammal Hands

11. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej

Data:
22.03.2024 / Piątek
Godzina:
21:30
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
70 zł PLN

Opis wydarzenia

22 marca 2024, godz. 21.30 / sala kinowo-widowiskowa MCK

Mammal Hands

Porywający, eteryczni i majestatyczni Mammal Hands (saksofon – Jordan Smart, fortepian – Nick Smart, perkusjonalia/perkusja – Jesse Barrett) wypracowali swoje niezwykle świeże, oryginalne brzmienie, czerpiąc z szerokiego spektrum inspiracji.

Bazując na miłości do elektroniki, muzyki świata i współczesnej, folku i jazzu, Mammal Hands czerpią z dokonań takich artystów jak Pharoah Sanders, Gétachèw Mekurya, Terry Riley, Steve Reich czy Sirishkumar Manji.

Zespół Mammal Hands – założony w 2012 roku w Norwich, jednym z najbardziej wysuniętych na wschód i najbardziej odizolowanym od świata mieście Wielkiej Brytanii – utorował swoją własną drogę z dala od muzycznego mainstreamu. Jego unikalne brzmienie narodziło się podczas długich, pełnych improwizacji prób. Każdy z muzyków wnosi równie istotny wkład w proces tworzenia utworów, przedkładając moc dynamiki grupy ponad solo poszczególnych instrumentów. Nagrania zespołu są porywające i zjawiskowe, a hipnotyzujące występy, podczas których muzycy dają z siebie wszystko, docierając wręcz do granic swoich możliwości, sprawiły, że skład został okrzyknięty jednym z najbardziej ekscytujących w Europie.

Piąty album studyjny Mammal Hands, Gift from the Trees, to propozycja świeżego spojrzenia na wyjątkową muzykę tria. Po raz pierwszy nagrywając w domowym studiu, zespół skorzystał z możliwości przedłużania sesji do późnych godzin nocnych w celu poszukiwania głębszego, bardziej organicznego doświadczenia, bliskiego zarówno samemu procesowi tworzenia, jak i transowi towarzyszącemu występom na żywo. Choć część materiału została skomponowana wcześniej, a nawet wykonana na żywo podczas koncertów, zespół pozostawił sobie pole do improwizacji w studiu.

Album Gift from the Trees ukazał się nakładem Gondwana Records.

Bilety dostępne w kasie MCK i na bilety24.pl

Karnet festiwalowy w cenie 190 zł dostępny TUTAJ.