Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Puuluup

11. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej

Data:
24.03.2024 / Niedziela
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
50 zł PLN

Opis wydarzenia

24 marca 2024, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa

Puuluup

Co by się stało, gdyby odrobinę współczesnego folkloru zmieszać ze szczyptą surrealizmu, solidną porcją dźwięków wskrzeszonego instrumentu o nazwie talharpa, a wszystko to zblendować przy użyciu looperów i bloków efektów? Powstałby neo-zombie-post-folk, czyli wielokrotnie nagradzany estoński duet Puuluup!

Elegancko odziani gentlemani o grobowym poczuciu humoru, grający na starożytnym nordyckim instrumencie o nazwie talharpa (rodzaj szarpanej i smyczkowej liry). Nie są to jednak wyłącznie etnomuzykologiczne igraszki!

Muzycy przetwarzają drgania wykonanych z końskiego włosia strun talharfy przy użyciu efektów gitarowych, stosują alternatywne smyczkowanie i rytmizację. Subtelne westchnienia instrumentu zestawione są tu z elektronicznie wzmocnionymi: echem, stukaniem, skrzypieniem i trzaskiem. Przy użyciu pozornie prostych narzędzi, artyści nabudowują rytmy i melodie, które natychmiast porywają tłumy! Tworzą rozkosznie łobuzerskie piosenki na temat wszystkiego wokół. W tekstach znajdziemy tu kombinację wielu języków, w tym słownictwo wymyślone przez Puuluup – abstrakcyjne i możliwe do interpretacji na rozmaite sposoby. Swoje występy muzycy przyprawiają dziwaczną choreografią, jest więc folkowo, współcześnie, zabawnie i tanecznie!

Puuluup tworzą: Ramo Teder i Marko Veisson.

Bilety dostępne w kasie MCK i na stronie www.bilety24.pl

Karnet festiwalowy w cenie 190 zł dostępny TUTAJ.