Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

24 marca 2024, godz. 16.00 / Music Cafe Szpulka

Spotkanie z Gosią Zagajewską

Gosia Zagajewska – (ur. 1987). Pisze, śpiewa. Wyróżniona w 14. Połowie Biura Literackiego, w XXV i XXVI OKP im. Jacka Bierezina oraz w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”.

Publikowała wiersze na łamach „biBLioteki”, „KONTENT-u”, „Drobiazgów”, „Tlenu Literackiego”, „Strony Czynnej” oraz w antologii „Głód” wydanej przez Instytut Literatury. Jej opowiadanie „Słoik” ukazało się na łamach e-kalejdoskop.pl w ramach wyróżnienia w konkursie „Dekameron 2020”. Jej debiutancka książka poetycka „Wyrobiska” ukazała się w listopadzie 2023 r. nakładem SPP Oddział w Łodzi. Współtworzy zespoły: Tuleje, Figa, Szpety, Casting Lots, Fantastic Swimmers. Koncertowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Inne Brzmienia, Ethniesy, Spontaneous Music Festival, ECLAT Festival, Warszawskie Sanatorium Dźwięku, Fortalicje, Turniej Muzyków Prawdziwych. Została stypendystką Marszałka Wielkopolski w 2022 roku. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem „Głosowanie”.

O książce:

W „Wyrobiskach” wiersze tańczą nieziemską ciszę, mieniąc się niczym paciorki różańca, którego odmawianie prowadzi do prawdziwej, pozachrześcijańskiej metafizyki. Kobiecość jawi się jako wartość porządkująca, fundująca lepszy świat, który może istnieć – i istnieje! – poza tekstem. Zgubcie się w nim, żeby się odnaleźć w tym, co was stanowi, a co niekoniecznie da się wypowiedzieć. Gosia Zagajewska uchwyciła TEN moment!

Rafał Gawin

Wstęp wolny.

Karnet festiwalowy w cenie 190 zł dostępny TUTAJ.