Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Dwa światy”. Tkanina artystyczna – wystawa prac Krystyny Grzybek

wernisaż online

Data:
04.06.2020 / Czwartek
Godzina:
19:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Krystyna Grzybek „ Dwa światy”. Tkanina artystyczna – wernisaż online

Galeria Wspólna zaprasza na wernisaż wystawy online Krystyny Grzybek pt. „Dwa światy”. Podczas wirtualnego otwarcia ekspozycji będzie można posłuchać rozmowy z artystką.

Krystyna Grzybek urodziła się w Bydgoszczy, studia rozpoczęła w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Poznaniensis” (aneks z malarstwa u prof. Wojciecha Sadleya). Ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Artystycznym (specjalność Architektura Wnętrz). Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2010 r., aneks z rysunku i malarstwa u prof. Bogdana Wegnera. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, a jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Grzybek zajmuje się projektowaniem, działaniami w przestrzeni malarskiej, kolażem oraz tkaniną artystyczną.

W miniaturze tkackiej i kolażach ważne jest dla niej poszukiwanie nowych form wyrazu, a także nowych rozwiązań technicznych i materiałowych. Na wystawie „Dwa światy” przedstawione zostaną właśnie tego typu prace, a zestawienie ich z abstrakcjami na tkaninie w dużych formatach sprawia, że prezentowane jedwabie stają się mocnym akcentem kolorystycznym tej ekspozycji.

Na wirtualnym otwarciu wystawy obecna będzie artystka, z którą rozmawiać będzie Monika Grabarek.

Krystyna Grzybek, „ Dwa światy”. Tkanina artystyczna – wernisaż online, 4 czerwca, godz. 19.00, facebook Galerii Wspólnej.