8. ETHNIESY: Duet Michał Górczyński / Buba Badjie Kuyateh, Polmuz

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY: Czułość dla przyrody

19.03.2020 / Czwartek
sala kinowo-widowiskowa MCK
30 PLN

Duet Michał Górczyński / Buba Badjie Kuyateh

Muzycy skupiają się na procesie improwizacji, która uwalnia wyobraźnię i pozwala komunikować się muzykom ponad doświadczeniami kulturowymi. Utwory obu muzyków rodzą się ze wspólnego odczuwania i łączenia doświadczeń muzyki klasycznej z muzyką afrykańską.
Buba Badjie Kuyateh – kora
Urodził się w Gambii w mieście Brikama, skąd wywodzi się tradycja gry na korze, w rodzinie jednych z najbardziej prestiżowych graczy na korze, czyli griotów. W wieku 7 lat kiedy to zaczął uczyć się gry na korze objawił się jego wilki talent w tej dziedzinie.
Michał Górczyński – klarnecista, kompozytor, pedagog muzyczny. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej. Od 1998 roku zajmuje się komponowaniem muzyki na różne składy instrumentalne m.in.: „Zróżnicowanie” dwa fagoty i klarnet, „Rondo a la krakowiak” na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy. Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej.

Polmuz
Zespół powołany przez saksofonistę Michała Fetlera (Jazzband Młynarski Masecki, Tsigunz Fanfara Avantura), realizuje radykalne interpretacje stuletnich nagrań amatorskich kapel ludowych z południowej Wielkopolski. Polmuz tworzą muzycy o znacząco odmiennych wrażliwościach reprezentujący awangardowy jazz, muzykę współczesną i eksperymentalną, surową elektronikę oraz noise i hardcore. W 2018 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo zespołu pt. „Drzewiej”. Polmuz jest laureatem Pierwszej Nagrody oraz Nagrody Specjalnej na Festiwalu Nowa Tradycja 2018.

Skład zespołu: Michał Fetler – saksofon altowy, saksofon barytonowy, Rafał Igiel – instrumenty perkusyjne, Rafał Zapała – polivoks, przetwarzanie, Ksawery Wójciński – kontrabas.

Bilety: 30 zł

Karnet: 120 zł – karnet nie obejmuje wejścia na Maralę Trio

Podczas koncertów obecne będą animatorki, które zajmą się Waszymi dziećmi w pokoju zabaw.