Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

8. ETHNIESY: Marala Trio, Radical Polish Ansambl, Lumpeks

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY: Czułość dla przyrody

Data:
20.03.2020 / Piątek
Godzina:
17:00
Data:
20.03.2020 / Piątek
Godzina:
18:30
Data:
20.03.2020 / Piątek
Godzina:
21:30
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
20/30 PLN

Opis wydarzenia

godz. 17:00

Marala Trio
Marala Trio to zespół trzech muzyczek i kompozytorek pochodzących z Katalonii, Balearów i Walencji. Większość ich kompozycji jest inspirowana tradycyjną muzyką katalońską, ale skonstruowaną na nowo. Podczas Ethniesów trio z Katalonii zaprezentuje nam swój repertuar za pomocą mikrofonu binauralnego. Jest to mikrofon, który bardzo precyzyjnie łapie każdy dźwięk w promieniu 360 stopni. Usytuowany w centrum sali łapie głosy Marali i wysyła je do publiczności przez słuchawki.
Skład zespołu: Clara Fiol – śpiew, gitara akustyczna, Selma Bruna – śpiew, gitara klasyczna, Sandra Monfort – śpiew, gitara klasyczna.

godz. 18:30
Radical Polish Ansambl
Radical Polish Ansambl to sześciu „ludowych” skrzypków oraz grający na „dżazie” perkusista – artyści znani z takich grup, jak L. Stadt, Lautari, Tęgie Chłopy czy Odpoczno – podjęli wyzwanie rekonstrukcji muzyki na poły mitycznego polsko-indyjskiego eksperymentatora Sri Tadeusz Sielanki. Namówili współczesnych kompozytorów awangardowych do podążenia tym samym tropem. Dziś Radical Polish Ansambl ma w repertuarze nie tylko dzieła Tadeusza Sielanki, lecz także Zygmunta Krauzego, Sławka Kupczaka, czy Agnieszki Stulgińskiej. Działający dopiero od roku i pracujący nad swoim fonograficznym debiutem zespół występował już min. na lubelskich Kodach i krakowskim Sacrum Profanum.
Skład zespołu: Maciej Filipczuk – skrzypce, kierownictwo muzyczne, Emilia Bolibrzuch – skrzypce, Łucja Siedlik – skrzypce, Maria Stępień – skrzypce, Mateusz Kowalski – skrzypce, Marcin Lorenc – skrzypce, Michał Mendyk – szeptun , Piotr Gwadera – dżaz.

Lumpeks
Francusko-polski zespół założony przez francuskiego kontrabasistę mieszkającego w Warszawie – Sébastiana Beliah. Zaprosił do współpracy dwóch improwizatorów sceny jazzowej – są nimi Pierre Borel (saksofon) i Louis Laurain (trąbka) oraz śpiewaczkę i barabanistkę Olgę Kozieł. Zespół tworzy rozważne połączenie jazzu i polskiej, wiejskiej muzyki tanecznej. Lumpeks jest laureatem Nowej Tradycji – Festiwalu Folkowego Polskiego z 2019 roku.
Skład zespołu: Louis Laurain – trąbka, Pierre Borel – saksofon, Olga Kozieł- śpiew, baraban, bębenek
Sébastian Beliah – kontrabas.

 

godz. 21:30 

Marala Trio – drugi koncert

 

Bilety:

30 zł: Radical Polish Ansambl, Lumpeks i Opla
20 zł MaralaTrio (godz. 17.00 lub godz. 21.30)

Karnet: 120 zł – karnet nie obejmuje wejścia na Maralę Trio

Podczas koncertów obecne będą animatorki, które zajmą się Waszymi dziećmi w pokoju zabaw.