Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Reminiscencje Ostromeckie – otwarcie nowego salonu w Pałacu Nowym. Świętujemy 800 – lecie Ostromecka

Świętuj z ZPP w Ostromecku

Data:
11.12.2022 / Niedziela
Godzina:
12:00
Miejsce:
Pałace Ostromecko
Wstęp:
tylko warsztaty (50 zł od uczestnika) PLN

Opis wydarzenia

11 grudnia 2022, godz. 12.00 – 20.00 / Pałace Ostromecko

Reminiscencje Ostromeckie – otwarcie nowego salonu w Pałacu Nowym. Świętujemy 800 – lecie Ostromecka

Niedziela, 11 grudnia 2022, godz. 15.00, Pałac Nowy w Ostromecku  

W Pałacu Nowym w Ostromecku otwieramy kolejny rozdział Sztambucha Bydgoskiego – wielowarstwowej opowieści o naszej przeszłości, dorobku kulturowym, tożsamości zawartych w pamiątkach związanych z życiem rodzinnym bydgoszczan, mieszkańców regionu oraz rezydentów i gości Pałaców.

Na pierwszym piętrze Pałacu zaaranżowaliśmy kolejną przestrzeń pod nazwą „Reminiscencje Ostromeckie” – zależy nam na tym, aby ta nowo otwarta przestrzeń prowokowała do wspomnień i wyobrażeń o przebywających i mieszkających w Pałacu ludziach, w przede wszystkich – mieszkających tam niegdyś kobietach. Aurę dawnych czasów, atmosferę intymności budują przedwojenne meble, elementy garderoby, stylowe drobiazgi oraz zdobyte fotografie i druki z dwudziestolecia międzywojennego. Wspominamy ostatni okres, w którym Pałace tętniły beztroskim dworskim życiem, a zarazem staramy się prowokować wrażenie, iż wnętrze opustoszało zaledwie chwilę temu.  

Zachęcamy odwiedzających do dzielenia się cząstką swoich historii i pamiątek. Niech Bydgoski Sztambuch będzie naszym wspólnym marzeniem o miejscach na zawsze zachowanych w pamięci.

W tym samym dniu zapraszamy także na warsztaty lukrowania pierników (godz. 12.00). Koszt 50 zł. Liczba miejsc 15, zapisy: recepcja@palaceostromecko.pl  

Od południa aż do godz. 18.00 zapraszamy z kolei na Podwieczorek w Pałacu – dla naszych gości przygotowaliśmy słodki poczęstunek.  

Z okazji wydarzenia przez cały dzień wstęp do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku jest wolny.


12.00 – „Dlaczego pieczemy pierniki na święta?”.

Zapraszamy na rodzinne warsztaty lukrowania pierników i słodkie opowieści. Koszt: 50zł od uczestnika. Liczba miejsc 15, zapisy: recepcja@palaceostromecko.pl 

15.00 – „Reminiscencje Ostromeckie”


Aranżacja plastyczna: Bożena Januszewska, Marta Wiśniewska


12.00-18.00 – Podwieczorek w Pałacu. 

Z okazji wydarzenia przez cały dzień wstęp do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku jest wolny . Dla gości przygotowano symboliczny słodki poczęstunek.