Świat zatrzymany – filmowe wtorki z Bydgoską Kroniką Filmową

pokaz filmów + prelekcja

21.04.2020 / Wtorek
#zostańwdomu

Bydgoska Kronika Filmowa od dwunastu lat dokumentuje otaczającą nas rzeczywistość, utrwala w obrazie Bydgoszcz, której dzisiaj już nie ma. Jednak nie tylko miasto się zmienia – zmieniają się też ludzie, a co widać szczególnie ostatnio – okoliczności, w jakich przyszło nam żyć.

Zatrzymany w kadrach świat możecie teraz podejrzeć dzięki „Filmowym wtorkom z Bydgoską Kroniką Filmową”, naszą kolejną kulturalną propozycją w ramach Wiosny Wirtuali 2020. Pokazywać będziemy wam filmy dokumentalne, w których zobaczycie Bydgoszcz z przeszłości, nie zawsze bardzo odległej, ale tak różnej od tego, czym miasto jest dziś. Przed blokami filmowymi, dołączamy krótkie rozmowy Moniki Grabarek z bydgoskimi dokumentalistami – Marcinem Sauterem i Maciejem Cuske.

Na pierwszą podróż w przeszłość zapraszamy 21 kwietnia o godz. 18.00 (fanpage Bydgoskiej Kroniki Filmowej). W odcinku zatytułowanym „Świat zatrzymany”obejrzeć będzie można następujące tytuły: Od świtu do zmierzchu”, reż. Dariusz Gackowski, „Podgórna 7”, reż. Dariusz Gackowski, ”Rondo”, reż. Paulina Sołtyszewska, Sandra Ksepka, Jarosław Piskozub, „Moja ulica”, reż. Andrzej Lewandowski i Marek Rutkowski, „Niepospieszni”, reż. Krzysztof Nowicki, oraz Robimy zdjęcie” – film wyreżyserowany przez całą ekipę BKF i film „…po łabędzia”, realizacja Andrzej Lewandowski.

Kolejny odcinek cyklu, zatytułowany „Miasto i ludzie” już 28 kwietnia.

W związku z panującą pandemią, chcemy poinformować, że nagrania odbywały się przy zachowaniu wszelkich zasad związanych z bezpieczeństwem i zostały zarejestrowane przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z obowiązkowym noszeniem maseczek.