Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
'

Działania Sekcji obejmują wszystkie obszary związane z edukacją, prezentacją i produkcją dźwiękową.

'

Sekcja Prezentacji, Produkcji i Edukacji Muzycznej „Obszar Dźwięku”

Działania Sekcji obejmują wszystkie obszary związane z edukacją, prezentacją i produkcją dźwiękową.

tel.: 52 32 55 544

Edukacja:

Działania warsztatowe i szkoleniowe w A/V Studio Nagrań Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy związane są z produkcją dźwiękową i funkcjonują pod wspólnym szyldem „Zarządzanie dźwiękiem w przemyśle muzycznym”.

Projekt „Pierwsza Płyta” oraz „Pierwsze Demo” były jednymi z pierwszych tak szeroko realizowanych działań dedykowanych młodym muzykom w regionie. Oprócz profesjonalnych produkcji dźwiękowych i wydawniczych, debiutujące zespoły uzyskiwały wsparcie w zakresie wiedzy o rynku muzycznym oraz pomoc przy tworzeniu rynkowych produktów.

Sekcja aktywnie kontynuuje działania szkoleniowe i warsztatowe dla producentów i szeroko pojętej branży muzycznej. Dotychczasowe działania zaowocowały współpracą międzynarodową – MCK stał się twórcą pilotażowego projektu z zakresu produkcji dźwiękowej, realizowanego w ramach Programu INTERREG – Region Morza Bałtyckiego, w którym oprócz praktycznego kształcenia kadr muzycznych wykonujemy analizy i diagnozy rynku. Do współpracy zapraszamy producentów, inżynierów dźwięku, muzyków i specjalistów z całego świata.

Prezentacja:

Organizacja koncertów, eventów muzycznych, międzynarodowych festiwali w światowej obsadzie, promocja środowiska lokalnego, muzyczne cykle (np. uznane w całym kraju „Premiery Płytowe” oraz cykle poświęcone debiutantom), współpraca z agencjami koncertowymi i szkołami muzycznymi na całym świecie to jedne z głównych zdań, na których skupia się działanie Sekcji.

Wszystkie prezentacje realizujemy przy wykorzystaniu najnowszej techniki scenicznej, co podkreśla walory artystyczne programowanych wydarzeń i przyciąga uwagę stale powiększającej się rzeszy naszych odbiorców.

Produkcja:

Na działania związane z produkcją składają się realizacje w obszarze: wydawnictw płytowych, słuchowisk, ścieżek dźwiękowych, audiobooków, podcastów, realizacji komercyjnych na potrzeby promocji i marketingu, wydawnictwa okolicznościowe poświęcone twórczości znakomitych artystów – ikon muzyki, autorów tekstów czy innych ważnych postaci świata kultury. Sekcja aktywnie tworzy i archiwizuje także bazę dźwięków miasta Bydgoszczy. Walor utrwalania wartości muzycznej, ochrony jej niepowtarzalności oraz zatrzymania dla przyszłych pokoleń jest dla działania Sekcji bardzo istotny.

Dla osiągania ambitnych celów, podejmowania odważnych wyzwań i pełnego realizowania założonej misji współpracujemy z ogromną liczbą partnerów. Są wśród nich instytucje kultury, organizacje pozarządowe, agencje koncertowe, indywidualni twórcy i animatorzy, pedagodzy, realizatorzy i artyści z całego świata.

Kontakt:

Marek Maciejewski – Kierownik/Kurator Prezentacji, Produkcji i Edukacji Muzycznej

e-mail: marek.maciejewski@mck-bydgoszcz.pl
tel: 519 346 584

Dariusz Gackowski – Koordynator Studia A/V/F

e-mail: dariusz.gackowski@mck-bydgoszcz.pl
tel: 601 921 405

Sabina Stankiewicz – Specjalistka

e-mail: sabina.stankiewicz@mck-bydgoszcz.pl
tel: 52 32 55 544

Artur Maćkowiak – Operator Urządzeń Akustycznych i Audiowizualnych

e-mail: artur.mackowiak@mck-bydgoszcz.pl

Filip Pniewski – Operator Urządzeń Akustycznych i Audiowizualnych

e-mail: filip.pniewski@mck-bydgoszcz.pl

Łukasz Rutkowski – Specjalista – Reżyser Dźwięku i Oświetlenia Scenicznego

e-mail: lukasz.rutkowski@mck-bydgoszcz.pl

Filip Konera – Specjalista – Reżyser Dźwięku i Oświetlenia Scenicznego

e-mail: filip.konera@mck-bydgoszcz.pl

Czym jest MCK?

Centrum kultury? W naszym przypadku to nie jest wyłącznie nazwa administracyjna. Ani tym bardziej określenie lokalizacji na mapie Bydgoszczy. Zawsze chcieliśmy – i ta ambicja w nas nie wygasła – stworzyć miejsce, w którym schodziłyby się drogi miejskiej kultury. I drogi jej odbiorców, miłośników, użytkowników, koneserów, ale także: twórców, orędowników, propagatorów, organizatorów. Nie chcieliśmy być pępkiem lokalnego świata czy artystycznym salonem miasta, ale raczej połączeniem głównej ulicy (gdzie moglibyśmy się wszyscy spotykać) i dworca głównego (na którym witamy gości z Polski i świata oraz z którego w Polskę i świat ruszają nasi artyści).

Miejskie Centrum Kultury zarządza zespołem różnych placówek kulturalnych. Największą jest Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku (5 km od Bydgoszczy na południe) ulokowany w pałacach – barokowym i neoklasycystycznym – rodów Mostowskich i Alveslebenów. ZPP dysponuje restauracją, prowadzi komfortowe usługi hotelowe oraz całoroczny program artystyczny. W Ostromecku można też obejrzeć unikatowa kolekcję fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. MCK zarządza także pracami Galerii Wspólnej, znajdująca się w kamienicy na Starym Mieście (ul. Batorego 1/3) oraz Barki Lemara, zacumowanej na Brdzie przy Rybim Rynku.

Ponadto MCK jest siedzibą Kina Orzeł, jedynego kina studyjnego w Bydgoszczy, które zapewnia stałą dawkę ambitnych propozycji filmowych, od filmów nagradzanych na festiwalach, przez dokumenty, na animacjach kończąc. Działalność Kina Orzeł to m.in. stałe cykle filmowe Akademia Kinomana, Małe Animocje oraz Wystawa na ekranie, pokazy przedpremierowe oraz spotkania z filmowcami.

Instytucja jest wydawcą „Bydgoskiego Informatora Kulturalnego” – najważniejszego informatora o kulturze miejskiej w Bydgoszczy. MCK prowadzi własne radio internetowe (Radio Kultura), dysponuje studiem nagraniowym (A/V Studio) umożliwiającym realizację profesjonalnych sesji płytowych. Jest też siedzibą jednej z najciekawszych w kraju grup filmowych – dokumentalnej Bydgoskiej Kroniki Filmowej koordynowanej przez nagradzanych w świecie filmowców Marcina Sautera i Macieja Cuske.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK