Ostromecko – wirtualne spacery po pałacach

w ramach projektu KULTURA W ZASIĘGU 2.0

27.04.2020 / Poniedziałek
28.04.2020 / Wtorek
29.04.2020 / Środa
#zostańwdomu

Zapraszamy na wirtualny spacer po Pałacu Nowym!

Poczuj atmosferę niezwykłych wnętrz pałacowych w Ostromecku – zapraszamy na wirtualne spacery po zabytkowych obiektach – tym razem otwieramy dla Was drzwi do dziewiętnastowiecznego Pałacu Nowego. Zwiedzić będzie można m.in. jadalnię Alvenslebenów i zobaczyć pamiątki związane z ostatnimi właścicielami pałacu. Wirtualne zwiedzanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0”.

Wirtualne spacery po zabytkowych obiektach to alternatywa do tradycyjnego zwiedzania, która w czasie panującej pandemii jest najlepszym i póki co – jedynym sposobem na obcowanie z kulturą czy sztuką. My, korzystając z projektu „Kultura w zasięgu 2.0” zapraszamy na wirtualne spacery po przepięknych obiektach w Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku.

Warto zajrzeć do Pałacu Nowego – jego budowę koordynował słynny pruski architekt Karl Friedrich Schinkel, jeden z wybitniejszych twórców klasycyzmu. Pałac Nowy, wzniesiony w dziewiętnastym wieku, ma wiele reprezentacyjnych wnętrz wartych obejrzenia. Szczególnie polecamy zajrzeć do jadalni Alvenslebenów i zobaczyć wiele pamiątek związanych z rodziną, której członkowie byli ostatnimi właścicielami Ostromecka.

Na pierwszy wirtualny spacer po Pałacu Nowym zapraszamy w poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 10.00.
Spacer dostępny na stronie: https://newmediavr.com/opn/

Od 14 kwietnia zwiedzać można także Pałac Stary. W tym barokowym budynku, zwanym także Pałacem Myśliwskim lub Pałacem Mostowskich znajduje się m. in. zabytkowa Kolekcja Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. To jeden z czterech tego typu zbiorów w kraju, drugi pod względem wielkości i jedyny – jak podkreślają muzykolodzy – który mieści się w historycznych wnętrzach.

Spacery po Pałacu Starym są dostępne na stronie: www.newmediavr.com/ops/.

———————–

Wirtualne zwiedzanie ostromeckich pałaców możliwe jest dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wraz z Partnerami. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Miasta Bydgoszczy.

Bezpośrednim celem projektu jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym narzędzi do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych regionu jak również, poprzez ucyfrowienie zasobów muzeów, bibliotek i innych instytucji, zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń. Celem udziału w projekcie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy stało się pozyskanie nowoczesnych narzędzi do dystrybucji treści w formie cyfrowej, które umożliwią szerszą dostępność dla odbiorców.

Więcej o projekcie na stronie www.kulturawzasiegu.eu.

Wirtualny spacer po Ostromecku zrealizowała firma NewmediaVR, mająca na koncie wiele realizacji w dziedzinie interaktywnych form prezentacji.