Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Dom Liter

Warsztaty dla najmłodszych dzieci z cyklu „Moc Liter” (9): „Zielono” z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz

Data
środa, 01.04.2026
Godzina
17:00
Miejsce
Dom Liter
Bilety
wstęp wolny - zapisy

01 kwietnia 2026, środa, godz. 17.00, ul. Podwale 15; wstęp wolny – zapisy

𝟏, 𝟕 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝟖 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟔 – 𝐨𝐛𝐜𝐡𝐨𝐝𝐲 𝐌𝐢ę𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐃𝐧𝐢𝐚 𝐊𝐬𝐢ąż𝐤𝐢 𝐝𝐥𝐚 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐰 𝐃𝐨𝐦𝐮 𝐋𝐢𝐭𝐞𝐫!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, gdyż wtedy właśnie przypada rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez International Board on Books for Young People (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo i przyświeca mu (poza oczywistym promowaniem czytelnictwa wśród dzieci) inna myśl przewodnia. Polska była organizatorem w 1979 roku, tego roku gospodarzem jest Cypr, który śle do nas takie przesłanie: „Sadźcie historie, a świat rozkwitnie”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Dom Liter zaprasza nie na jedno, lecz aż na trzy spotkania kwietniowe! Chcemy spotkać się z dziećmi w każdym wieku, z książkami i z opowieściami.

Pierwszym z wydarzeń będą 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐝𝐥𝐚 𝐧𝐚𝐣𝐦ł𝐨𝐝𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐳 𝐜𝐲𝐤𝐥𝐮 „𝐌𝐨𝐜 𝐋𝐢𝐭𝐞𝐫” (𝟗): „𝐙𝐢𝐞𝐥𝐨𝐧𝐨” 𝐳 𝐋𝐮𝐜𝐲𝐧ą 𝐁𝐫𝐳𝐞𝐳𝐢𝐧𝐬𝐤ą-𝐄𝐥𝐮𝐬𝐳𝐤𝐢𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳!

„Zielono”, czyli sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi w formule #CzyTamŚwiat. W czasie tego spotkania zebrani, w atmosferze ciepła i bliskości, poznają książki ściśle związane z kolorem zielonym i przyrodą. Tu „sadzić historie” będziemy, czytając wszystkimi zmysłami: patrząc, słuchając, wąchając, smakując, dotykając… zielonych książek i zielonych faktur. Możliwe, że warto mieć ze sobą ubranie na przebranie 🙂

Spotkanie poprowadzi 𝐋𝐮𝐜𝐲𝐧𝐚 𝐁𝐫𝐳𝐞𝐳𝐢𝐧𝐬𝐤𝐚-𝐄𝐥𝐮𝐬𝐳𝐤𝐢𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳 z TuCzyTam. Kamienica 12, polonistka, biblioterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej, animatorka kultury i pedagożka, nagrodzona przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie Książka Roku 2021 w kategorii upowszechnianie czytelnictwa. Ekspertka Instytutu Książki w zakresie wdrażania kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Dla kogo: dzieci w wieku 𝟏–𝟔 𝐥𝐚𝐭 i ich dorośli opiekunowie.
Czas trwania spotkania: 𝟔𝟎 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭.


𝐖𝐬𝐭𝐞̨𝐩 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐲, 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲: dom.liter@mck-bydgoszcz.pl