Djembe na salonach

11.07.2020 / Sobota
ZPP Ostromecko

Wakacje z bębnami w Ostromecku

Mamy dobre wieści dla stęsknionych rytmów i dźwięków bębnów zachodnioafrykańskich. Wznawiamy bezpłatne warsztaty bębniarskie dla początkujących pn. „Djembe na salonach XIX, XX, XXI”. Poprowadzi je Piotr Schutta.

Wakacyjne spotkania z bębnami i rytmem afrykańskim odbędą się trzykrotnie, w lipcu i sierpniu, na otwartej przestrzeni malowniczego parku pałacowego w Ostromecku, z zachowaniem wszystkich rygorów bezpieczeństwa obowiązujących w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Po raz pierwszy spotkamy się 11 lipca. Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o godz. 12.00, druga o 13.45. Obie grupy mają charakter otwarty.

Zwracamy szczególną uwagę na to, aby poziom zaawansowania granych rytmów i stopień skomplikowania zabaw rytmicznych dostosowany był do możliwości początkujących bębniarzy, a także tych uczestników, którzy dotkną bębna po raz pierwszy w życiu.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Organizatorzy zapewniają bębny djembe i dundun.

Obowiązują zapisy: szucik10@gmail.com. Osoby mające własne instrumenty nie muszą się zapisywać.

„Djembe na salonach XIX, XX, XXI” – 11 lipca, godz. 12.00 -14.00.