Finisaż wystawy „Dwa światy” – spotkanie z Krystyną Grzybek

11.09.2020 / Piątek
Galeria Wspólna

Finisaż wystawy „Dwa światy” – spotkanie z artystką

Na zakończenie wystawy Krystyny Grzybek pt. „Dwa światy”, zapraszamy Was na spotkanie z artystką. W ramach finisażu ekspozycji, autorka będzie gościła w Galerii Wspólnej 10 i 11 września w godzinach od 14.00 do 18.00.

Krystyna Grzybek urodziła się w Bydgoszczy, studia rozpoczęła w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Poznaniensis” (aneks z malarstwa u prof. Wojciecha Sadleya). Ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Artystycznym (specjalność Architektura Wnętrz). Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2010 r., aneks z rysunku i malarstwa u prof. Bogdana Wegnera. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, a jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Grzybek zajmuje się projektowaniem, działaniami w przestrzeni malarskiej, kolażem oraz tkaniną artystyczną.

W miniaturze tkackiej i kolażach ważne jest dla niej poszukiwanie nowych form wyrazu, a także nowych rozwiązań technicznych i materiałowych. Na wystawie „Dwa światy” przedstawione zostały właśnie tego typu prace, a zestawienie ich z abstrakcjami na tkaninie w dużych formatach sprawia, że prezentowane jedwabie stają się mocnym akcentem kolorystycznym tej ekspozycji.

Z Krystyną Grzybek spotkać się można 10 i 11 września (godz. 14.00-18.00) w Galerii Wspólnej.