Koncert – Bendik Giske

20/40/60 zł PLN

16.10.2020 (piątek), godz. 20.00, sala kinowo-widowiskowa MCK

Bendik Giske

Bendik Giske – artysta i saksofonista, który w swojej twórczości stawia na fizyczność i cielesność jako podstawowe środki ekspresji. Łączy elementy free jazzu z muzyką klubową. Eksperymentując z brzmieniem saksofonu i łącząc go z elektroniką, skupia się przede wszystkim na ludzkim aspekcie wykonywania muzyki na żywo – bez zapętlania i nakładania na siebie kolejnych warstw dźwięków. Traktuje błędy jako stały element występów, co sprawia, że każdy jego koncert jest niepowtarzalnym, zawierającym dużą dozę improwizacji, widowiskiem. Jego solowy debiut Surrender został wydany przez Smalltown Supersound w roku 2019. To hipnotyczny soundtrack z nocnych wojaży po Berlinie, z całą jego euforią i ciekawością świata. Giske do stworzenia takiego klimatu używa właściwie tylko swojego głosu, saksofonu i dużej ilości odpowiednio rozmieszczonych mikrofonów.

Jako kompozytor, Giske tworzy też oryginalne dzieła taneczne i teatralne, a jako wykonawca jest równie wszechstronny, co fascynujący. Wśród swoich największych inspiracji wymienia takich artystów jak Burial czy Ben Klock.

Karnet na cały festiwal: 60 zł

40 zł bilety jednodniowe upoważniają do wejścia na koncerty w Miejskim Centrum Kultury oraz w Mózgu.

20 zł tylko na koncerty w klubie MÓZG

Bilety są dostępne na naszej stronie www.fonomo.pl lub poprzez platformę Going.