Dom Spokojnej Młodości manifestuje: Utrwalanie

20/40/60 zł PLN

16.10.2020 (piątek), godz. 22.00, Klub Mózg, ul. Parkowa 2

Dom Spokojnej Młodości manifestuje: Utrwalanie

Dom Spokojnej Młodości to podmiot zbiorowy o płynnym składzie, eksperyment, którego celem jest uwolnienie wspólnotowej wrażliwości. Sztuka staje się narzędziem badania rzeczywistości, terapią oraz formą komunikacji wewnątrz grupy.

Prezentowany na festiwalu Fonomo projekt to próba stworzenia intersubiektywnej ścieżki dźwiękowej do cudzych wspomnień. Punktem wyjścia jest zbiór przypadkowych zdjęć, które zostały naznaczone drogą jaką przebyły (zbiór został pozyskany od nieznajomego zza oceanu) i rozległym okresem ich powstania (koniec XIX wieku – lata 80. XX wieku). Fotografie pozornie ze sobą niezwiązane opowiadają jednak podobne historie, które przywołują na myśl doświadczenia i wspomnienia każdego z nas. W tak utkanej siatce pamięci będziemy poruszać się po ścieżce wyznaczonej przez dźwięk.

Za część audio odpowiadać będzie Lech Nienartowicz – członek glitchowego duetu Porcje Rosołowe, twórca dźwiękowych kolaży z pogranicza snu i jawy, który w swoich dźwiękowych poszukiwaniach eksploruje świat muzyki konkretnej, nagrań terenowych i elektroakustycznej improwizacji. Poza muzyką zdarza mu się infiltrować świat sztuk wizualnych, tworząc autobiograficzne instalacje.

Wizualną oprawę stworzą Pamela Granatowski – post-antropolog, kolekcjonerka wspomnień z otoczenia, książek kulinarnych i formy pocztówkowych, okazjonalny kurator projektów dźwiękowych (Observatory Series, Cząstki Dziwne), twórca instalacji artystycznych i warsztatów kulturalnych oraz Marcin Motyw – sprzymierzeniec obrazów i sojusznik dźwięków.

Karnet na cały festiwal: 60 zł

40 zł bilety jednodniowe upoważniają do wejścia na koncerty w Miejskim Centrum Kultury oraz w Mózgu.

20 zł tylko na koncerty w klubie MÓZG

Bilety są dostępne na naszej stronie www.fonomo.pl lub poprzez platformę Going.