Warsztaty filmowe dla rodzin (dzieci 4 – 6 lat)

9. Fonomo Music & Film Festival

17.10.2020 / Sobota
Galeria Miejska BWA w Bydgoszcz

17.10.2020 (sobota), godz. 11.00 , Galeria Miejska BWA w Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

Warsztaty filmowe dla rodzin – prowadzenie Justyna Czarnota  i Maciej Misztal

11.00 – 12.30 (dzieci 4 – 6 lat)

Działanie dzieli się na dwa etapy: pierwszy to seans filmowy, na którym zostaną zaprezentowane zarówno nagradzane, jak i nigdy nie pokazywane w Polsce krótkometrażowe produkcje przeznaczone dla młodego widza, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Ze względu na ich wysoki poziom artystyczny i zróżnicowanie tematów podejmowanych przez twórców, projekcja będzie również atrakcyjną przygodą dla dorosłych.

Następnie zaprosimy wszystkich – i małych, i dużych – na warsztaty wykorzystujące działania i techniki teatralne, dzięki którym rodzice odkryją, że ich dzieci świetnie rozumieją filmy, a dzieci odkryją z kolei, że dorośli również posiadają niesamowitą wyobraźnię, którą mogą wykorzystać do wspólnej zabawy.

Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Instruktor warsztatów filmowych. Twórca i animator kina offowego.

Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc mocno ograniczona.

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres: info@wetmusic.pl