Przeźrocza: Pozytywna energia (90′)

"Gruba Kaśka", "Jak pływać żeby nie utonąć", "Między nami"

05.11.2020 / Czwartek
Kino Orzeł

6. Przeźrocza Festiwal Filmowy – województwo kujawsko-pomorskie
część główna: 5-8.11.2020 Bydgoszcz
centrum festiwalowe: Kino Orzeł, MCK Bydgoszcz
cześć online: www.mojeekino.pl
wstęp darmowy, ilość miejsc ograniczona
wejściówki do odbioru w kasie Kina Orzeł
pokaz w ramach sekcji: Doc Fun

„Gruba Kaśka” reż. Julia Pełka
Ujęcie wody w Warszawie zwane Grubą Kaśką to pompa wodna, w której umieszczonych jest 8 superczułych małży podłączonych do komputerów. To od nich zależy życie milionów ludzi żyjących w mieście. Jedyny w Polsce naukowiec – malakolog pilnuje, by wybierane do systemu osobniki działały w sposób prawidłowy i w razie skażenia wody wygenerowały alarm.
źródło:  www.polishdocs.pl

„Jak pływać aby nie utonąć” reż. Anna Pawluczuk
Arnold od prawie ćwierć wieku bierze udział w zawodach „Pływania na byle czym” w Augustowie, co roku konstruuje jak najbardziej fantazyjne „pływadła”. Jak zawsze w przygotowaniach podporządkowana jest cała rodzina, a w budowaniu nowego wehikułu pomaga mu żona Bożena oraz dwie dorosłe córki – Dagna i Marika. Od początku jednak nic nie idzie zgodnie z planem. Na dodatek, wobec sprzeciwu córek, Arnold podejmuje ważną decyzję, postanawia zakończyć swoją karierę i wystartować w zawodach po raz ostatni. Ma nadzieję, że tym razem uda mu się stanąć na podium i wygrać.
źródło:  www.filmpolski.pl

„Miedzy nami” reż. Dorota Próba
Intymny portret trzech związków. Pary decydują się podjąć szczerą rozmowę zainicjowaną zestawem pozornie prostych pytań. Powoli tworzy się przestrzeń dla wymiany skrywanych emocji i wyznań. Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości, wnikliwie przygląda się znaczeniu bliskości i obecności drugiego człowieka.
źródło:  www.filmweb.pl

Nagrody:  2020 Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) – najlepszy film konkursu polskiego

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie Koloroffon