KONCERT Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura (zmiany)

Festiwal Ethniesy. Prolog

13.11.2020 / Piątek
online na żywo
wolny PLN

13 listopada, godz. 20.00, online
Streaming koncertu dostępny bezpłatnie na profilu FB Ethniesów, profilu FB MCK-u oraz na kanale YouTube MCK.

Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura – ludowe pieśni w nowatorskim brzmieniu

„Ethniesy – Prolog” otworzy energetyczny koncert Prawdziwego Polskiego Techno. Pod tą nazwą ukrywa się Fanfara Awantura, która promować będzie swój najnowszy album pod tym samym tytułem (premiera odbędzie się jeszcze w tym roku). Na pozór tradycyjna orkiestra dęta, kojarzona dotychczas z estetyką bałkańsko-punkową, zaskoczy nas nowym brzmieniem. W swoich najnowszych utworach pokazują techno-pazur i futurystyczne oblicze tradycyjnych melodii ludowych. Zaskakują biegłością w stylach Rave, Psytrance, Progressive, Minimal czy Detroit Techno, choć zagrane z klubową werwą utwory na motywach polki czy walcerka zdradzają, że muzycy obeznani są też z twórczością Gorana Bregovica, Brandt Brauer Frick, jak i z rozwibrowanym tanecznie jazzem gigantów z The Comet Is Coming.

Projekt „Prawdziwie Polskie Techno” powstał na specjalne zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu. Na potrzeby jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia tej instytucji, Michał Fetler skomponował siedem autorskich wariacji melodii ludowych południowo-wschodniej Polski. Zestawił w nich stylistykę techno i muzyki elektronicznej z brzmieniem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił. Muzyka Fanfary Awantury to kipiące energią kawałki, które równocześnie zachwycają słowiańskim liryzmem i porywają surowym jazzowym sznytem.

Profil zespołu: Fanfara Awantura na FB