8. ETHNIESY: Afterparty – Lexus Blondin & Dj Kozber

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY: Czułość dla przyrody

21.03.2020 / Sobota
Klub Mózg

Lexus Blondin
Kurator i współwłaściciel wytwórni muzycznej Church of Sound, założyciel londyńskiego ośrodka muzycznego Total Refreshment Centre oraz Clubu Makossa.
Pochodzący z Paryża, Lexus Blondin rozpoczął swą edukację muzyczną jako nastolatek we wczesnych latach 90 – tych, wyrastając z amerykańskiego i francuskiego hip – hopu. Jego muzyczne obsesje, szybko ukierunkowały się na pokrewne gatunki takie jak jazz, funk, muzykę latynowską, saul I reggae. Każdy jego dj – ski set to zdrowa dawka dźwięków z całego świata.
Dotychczas grał przy boku m.in Gilles Peterson, Alex Nut, Lefto, Yussef Kamaal, Dj Tahira, Fatima, Ezra Collective, Moses Boyd, Sons of Kemet, Kokoroko, Maximum Joy i wielu, wielu innych…

DJ Kozber
Wywodzący się z parkietów nielegalnych imprez z lat 90 – tych, Krzystof Kozber od ponad 20 lat nieustannie tworzy elektronicznie dźwięki. Od przeprowadzki do Londynu, ponad 11 lat temu, angażuje się w różnego prodzaju projekty. Dotychczas grał na takich wydarzeniacha jak: Fabric, Vibe Bar, 93 Feet East, Magic Roundabout, Bedroom Bar, Bar 512, Dalston Roof Top i Brixton Beach. Ponadto Kozbera można posłuchać , co tydzień w londyńskim Mangle E8, a co miesiąc w klubie jazzowym Cat and Mutton oraz Vortex Jazz Club.