Klub Akademii Jazzu: Victor Young (wydarzenie odwołane)

koncert na żywo

09.11.2020 / Poniedziałek
wydarzenie odwołane
wejściówki

09.11.2020, godz. 18:00 / Miejskie Centrum Kultury – Kawiarnia Szpulka Art Cafe

Klub Akademii Jazzu to muzyczna prezentacja wielkich postaci świata jazzu i muzyki rozrywkowej. W kameralnej formie koncertowej prezentujemy talenty studentów i wykładowców bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Victor Young, amerykański kompozytor o polskich korzeniach będzie postacią wiodącą kolejnego klubowego spotkania. To jeden z najważniejszych kompozytorów amerykańskiej muzyki filmowej. Wiele z jego utworów stało się przebojami i weszło do kanonu standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zapewne każdy słyszał „When I Fall in Love”, „Beautiful love” czy „Stella by Starlight”.

Na scenie Szpulki w bydgoskim MCK zaprezentują się młodzi adepci jazzu pod kierunkiem wykładowcy Grzegorza Nadolnego, którego staraniem będzie przybliżenie postaci Victora Younga i bogactwa jego muzyki.

Wystąpią:

Grzegorz Nadolny – kontrabas i prelekcja