Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

22 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 20.30 / dziedziniec WiMBP w Bydgoszczy

Seans filmu „Ala! To nie wypada!” w reż. Konrada Toma

Przezabawna komedia muzyczna z piosenkami Jerzego Jurandota (słowa) i Zygmunta Wiehlera (muzyka). Nie kochać w taką noc to grzech  i  Ada, to nie wypada  to piosenki wciąż chętnie śpiewane zarówno przez profesjonalnych wykonawców w kabaretach i teatrach, jak i amatorów na wakacyjnych piknikach. Reżyser Konrad Tom, aktor, scenarzysta, autor dialogów i reżyser wielu znakomitych filmów, nakręcił obraz, który wciąż niezwykle śmieszy.

W majątku Dziewannowo pod Krakowem mieszka obywatel ziemski Antoni Dziewanowski. Jego córka, Ada jest pełną życia i temperamentu niesforną dziewczyną, gwiżdżącą na maniery odpowiednie dla panienek z jej sfery. Dziewanowski wraz ze swoim przyjacielem, hrabią Orzelskim postanawiają, że ich dzieci się pobiorą. Po jakimś czasie hrabia Orzelski z synem Fredem chce odwiedzić Adę na pensji w Krakowie i poznać ze sobą młodych. Fred wysyła ojca „na zwiady”, a sam idzie spotkać się z przyjaciółmi. Ada, widząc starszego pana, wzięła go za kandydata do swej ręki i zrobiła na nim celowo jak najgorsze wrażenie, aby wybić mu z głowy małżeństwo.
Film poprzedzi prelekcja prof. Piotra Zwierzchowskiego.

Wstęp na seans darmowy.
Wejściówki do odbioru w kasie MCK lub na godzinę przed seansem na miejscu wydarzenia.
Drums Fusion 2021
Pokaz filmu – „Ada! To nie wypada!”
22 sierpnia, godz. 20.30
Dziedziniec WiMBP w Bydgoszczy (Stary Rynek 24).

Drums Fusion 2021
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Zwiastuny