Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„adamwitkowski_obrazy” – wernisaż wystawy obrazów Adama Witkowskiego

11. FONOMO Film & Music Festival

Data:
14.10.2022 / Piątek
Godzina:
18:00
Miejsce:
Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

14 października 2022, godz. 18.00 / Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

„adamwitkowski_obrazy” – wernisaż wystawy obrazów Adama Witkowskiego

Tym razem zaprezentujemy Państwu dzieła rodowitego bydgoszczanina, Adama Witkowskiego. Artysta ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie również uzyskał doktorat w dziedzinie Sztuki Piękne (w tej dziedzinie uzyskał też habilitację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu).

Wystawa Witkowskiego, nazwana „adamwitkowski_obrazy” prezentuje zbiór najnowszych prac malarskich i graficznych artysty, powstałych w roku 2022. Witkowski oprócz swoich prac przyjedzie na festiwal z jeszcze jednym wyjątkowym dziełem sztuki.

Adam Witkowski – urodzony w 1978 roku w Bydgoszczy, ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie również uzyskał doktorat w dziedzinie Sztuki Piękne, w tej samej dziedzinie uzyskał habilitację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2007 roku prowadzi swoje pracownie na Akademii Sztuki w Gdańsku, a w latach 2015-2021 na Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się dźwiękiem i muzyką, produkcją muzyczną a także malarstwem, instalacją i wideoartem. Współtworzył m.in. takie zespoły muzyczne jak Samorządowcy, Gówno, Nagrobki, Wolność, Woda. Często pracuje w duecie artystycznym z Anią Witkowską.

Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.