Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

After Party – MLDVA & Dj Kozber

9. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Data:
19.03.2022 / Sobota
Godzina:
23:00
Miejsce:
Klub Mózg
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

19 marca 2022, godz. 23.00 / klub Mózg

After Party – MLDVA & Dj Kozber

Projekt MLDVA, od początku związany z Krakowskim Kazimierzem, został założony w 2013 roku podczas 23.FKŻ, jako duet dj’sko/producencki Tomasza Jureckiego (Funklore) i Grzegorza Dąbka (Herbaciarz). Mimo że obecnie MLDVA to już pełnoprawny, sześcioosobowy zespół, Tomasz i Grzegorz nadal grają imprezy i spotykają się za gramofonami pod tym samym szyldem, uzupełniając w ten sposób działalność koncertową.

Spodziewajcie się dużej dawki tureckiej psychodelii, orientalnego boombap’u i tropikalnych brejków. Będzie eklektycznie i pod nogę.

DJ Kozber

Dj Kozber aka Regular Customer wywodzi się z parkietów nielegalnych imprez lat ‘90. Od ponad 20 lat nieustannie kręci czarnymi winylami oraz tworzy elektroniczne dźwięki we własnym @Siriustudio. Po przeprowadzce do Londynu od ponad 14 lat udziela się w przeróżnych projektach takich jak Bonasforsa , solowym Regular Customer oraz współpracuje z wytwórniami LBDsound, Play it Loud.

Ponadto Kozbera można posłuchać na żywo w comiesięcznej audycji „Fear of Music„ londyńskiego radia Netil oraz regularnie w takich miejscach jak Lockside Camden, Vortex jazz club , Brew club, Cat&Mutton oraz innych miejscówkach rozsianych po wschodnim Londynie.

Po 2 letniej przerwie Kozber zawita na 9. Ethniesach z torbą pełną muzyki przywiezionej z podróży do Tajlandii. Zakręcone dźwięki z Paradise Bangkok oraz Disco Molam zabiorą nas w etniczną podróż po świecie, lecąc dalej usłyszymy brzmienia z bliskiego wschodu, dalej masę rytmów z różnych zakątków Afryki poprzez kraje karaibskie wracając do folkowo-etnicznej Europy.. stylowo wszystko obrane w funky, disco boogie, afro beat oraz rdzenne rytmy..