Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

AKCJA – KREACJA na Urodziny Miasta

Urodzinowa AKCJA – KREACJA powinna wciągnąć i Ciebie!

Data:
19.04.2020 / Niedziela
Godzina:
12:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Urodzinowa? – Tak, bo nasze Miasto, Bydgoszcz, świętuje niebawem swe 674 urodziny! Wszyscy mamy zatem powód do radości i zabawy!

Co wydarzyło się 674 lat temu? – Król Kazimierz Wielki, władca słynący z gospodarności i zapału tworzenia, nadał Bydgoszczy prawa miejskie. Dla mieszkańców grodu nad Brdą zaczynał się nowy etap życia…

Każde pokolenie tworzyło coś, co zmieniało krajobraz Miasta – budowało, odnawiało, burzyło, przebudowywało… Powstawały gmachy, ulice, rynki, nabrzeża, które na starych rycinach, zdjęciach czy pocztówkach świadczyły i wciąż świadczą o architektonicznym smaku i pracowitości Bydgoszczan.

Nasza AKCJA – KREACJA pozwoli każdemu poczuć się budowniczym Bydgoszczy! To zabawa nie tylko dla najmłodszych! Budujmy w swoich domach miniatury znanych bydgoskich gmachów, pomników albo miejsc i dzielmy się ich obrazami! Niech w ruch pójdą klocki, pudełka, tektura i wszelkie inne dostępne materiały! Swoje prace fotografujcie i przesyłajcie do nas! Urodzinowe bydgoskie hasło tego roku niech brzmi:

„STAWIAJ CEGŁY, ZBIJAJ BELKI – BĄDŹ JAK KRÓL KAZIMIERZ WIELKI!”

Symbolem niech będzie herb Bydgoszczy, zbudowany z klocków „Lego Duplo”. Budowa tego symbolicznego gmachu była świetną zabawą dla całej Rodziny podczas długich dni kwarantanny…

Pomysłodawcami akcji są: Pracownia Dziedzictwa Lokalnego Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy i Urząd Miasta.

Nadesłane na adres internetowy (adam.gajewski@wp.pl) zdjęcia „domowych miniatur Bydgoszczy” pojawią się 19 kwietnia na stronach internetowych UM oraz MCK.

Pragniemy, aby po zakończeniu powszechnego odosobnienia wydrukowane fotografie złożyły się na wystawę dziecięcej i rodzinnej kreatywności, eksponowaną na pokładzie barki „LEMARA”.

Do roboty! 🙂

Pozdrawiamy!

Organizatorzy