10. ANIMOCJE – Do-grywka

6-8 kwietnia / kultureo.pl

10. ANIMOCJE – Do-grywka

W tym roku już po raz 10. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Na okrągłe urodziny tej filmowej imprezy przygotowaliśmy jeszcze więcej pokazów i zupełnie nowe atrakcje dla starszych i młodszych widzów. Dodatkowo, festiwal w całości dostępny będzie na nowej platformie VOD – KULTUREO.PL!

Od 18 do 24 kwietnia 2021 roku dla fanów animacji przygotowaliśmy wiele atrakcji: premiery animowanych filmów długometrażowych, pokazy specjalne krótkich metraży, spotkania z twórcami, warsztaty oraz nowość – wizyty w polskich pracowniach i studiach animacji. Podczas tych nagrań będzie można podpatrzeć przy pracy animatorów i poznać tajniki ich zawodu. Odwiedzimy sześć miejsc, zajrzymy do dużych studiów, mniejszych pracowni, a także do jednoosobowych warsztatów twórców.

Ale zanim festiwal ruszy na dobre, zapraszamy na „Do-grywkę”. Już 6 kwietnia – wraz ze startem platformy kultureo.pl, zaprosimy Was do obejrzenia filmów, które nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursowej. Mimo to nadal mają szansę powalczyć o nagrody – film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. W tym roku w ramach „Do-grywki” zobaczycie 31 filmów z całego świata, m.in. z Indii, Węgier, Francji, Estonii, USA, Rosji, Norwegii, Hiszpanii czy Argentyny.

DO-GRYWKI (dostęp 24 h)

• 6.04.2021 (wtorek) godz. 19.30