Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

4. MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI I BAJEK POZYTYWKA

27-30 sierpnia 2020 Bydgoszcz

4. MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI I BAJEK POZYTYWKA

4. MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI I BAJEK POZYTYWKA

27-30 sierpnia 2020 Bydgoszcz

Pozytywka to jeden z największych Festiwali dla dzieci w kraju. Przez 4 dni czeka Was blisko 30 baśniowych wydarzeń. Po raz czwarty, pod koniec wakacji przeniesiecie się do magicznego Świata Baśni i Bajek. W programie występy artystów z Polski i zagranicy oraz mnóstwo dobrych emocji.

Pozytywka to wyjątkowy festiwal, bo przede wszystkim stawia na rozwój kreatywności dzieci i młodych widzów poprzez kontakt z kulturą.

To wydarzenie, które skierowane jest także do rodziców oraz dziadków i babć. Bo na tym festiwalu, poprzez wspólne przeżywanie sztuki, można budować wspólne emocje .

Pozytywka odbywać się będzie w kilku miejscach w Bydgoszczy: Teatrze Polskim, Miejskim Centrum Kultury, Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

l Spektakl ,,Bajka o AI” – Magazyn Prób Bezpsa

MCK w Bydgoszczy, 28 sierpnia (piątek) godzina 17:30. Najlepsze dla: 12+

Najbardziej futurystyczna bajka w historii, w której trzy elementy: wizualizacje na podstawie gier komputerowych, współczesna, bardzo obrazowa muzyka na żywo i cytaty z tekstu wybitnego dziennikarza i pisarza Grzegorza Lindenberga tworzą fuzję stającą się żywą opowieścią o „… o AI, która uczy się grać w różne gry (a nie tylko jedną) w oparciu o podane jej zasady gier, (która) bez listy prawdziwych rozgrywek – w ciągu 4 godzin nauczyła się grać w szachy lepiej niż dotychczasowy najlepszy program, pokonała też programy do gry w GO i w japońską odmianę szachów oraz o AI, która tworzy własne systemy AI…”

l Spotkanie z opowieścią ,,Baśnie ludów ziemi” – Magda Polkowska

MCK w Bydgoszczy, 28 sierpnia (piątek) godzina 20:00. Najlepsze dla: 10+

,,Baśnie ludów ziemi” To teatr prastarej sztuki opowiadania wędrownej bajarki, Magdy Polkowskiej, to podróż do wielu krain, w magiczny świat, który istnieje wewnątrz nas. To baśnie dla wszystkich pokoleń. Słowem, śpiewem, dźwiękiem instrumentów, odgłosami natury, baśnie zabierają nas powrotem ku wielkiemu Drzewu Życia…

Pełny program dostępny na stronie festiwalu: www.pozytywkafestiwal.pl/

Na każde wydarzenie obowiązuje osobny bilet. Bilet musi posiadać każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów.

➡ BILETY

CENA BILETU NA JEDNO WYDARZENIE – 5 zł BILETY DO KUPIENIA NA PORTALU www.bilety24.pl od 17 sierpnia

* bilety nie dotyczą warsztatów, jogi dla dzieci, zajęć gordonowskich oraz wypraw do lasu, na które obowiązują zapisy mailowe. Zapisy od 17.08.2020, na adres mailowy: pozytywka.festiwal@gmail.com