Animocje 2022 – Werdykt

Poznaj zwycięzców 11. edycji Festiwalu Animocje!

Animocje 2022 – Werdykt

Nagrody na Animocjach przyznane!

11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE dobiegła końca.
Jurorzy przyznali aż dwie nagrody Grand Prix oraz trzy wyróżnienia. Publiczność z kolei za najlepszy film uznała „Nocny patrol” Juliena Regnarda. Uroczystość wręczenia statuetek Ośmiornicy Barbary odbyła się w sobotę, 9 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Główne nagrody Animocji jadą do Portugalii i na Węgry! Z dumą informujemy, że Grand Prix – Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany w Konkursie Międzynarodowym 11. MFFA Animocje zdobyły równorzędnie 2 filmy: „Więź” Alexandra Ramires (Portugalia 2020) oraz „Zmniejszenie” Réka Anna Szakály (Węgry 2021).
Jury przyznało też 3 wyróżnienia dla filmów: „Własne śmieci” Darii Kopiec (Polska 2020), „Wizyta” Mateusza Jarmulskiego (Polska 2021), „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz (Polska 2020).
Junior Jury – jury młodzieżowe nagrodziło film „Wszystkie te odczucia w moim brzuchu” Marko Dješka (Chorwacja 2020)

Z kolei publiczność swoją nagrodę przyznała filmowi „Nocny patrol” Juliena Regnarda (Francja 2020), a publiczność Konkursu Filmów dla Dzieci i Młodzieży nagrodziła film „Wilk” Helene Ducrocq (Francja 2020).

Zorganizowany po raz pierwszy Konkurs Filmów Muzycznych wygrał klip „Downfall” autorstwa Ryan & Rona Fayad (Liban 2021).

Do zobaczenia za rok!