Bajki w Radio Kultura na Dzień Dziecka

Bajki w Radio Kultura na Dzień Dziecka

Od 1 czerwca codziennie o godz. 19.00 w Emcekowym Radio Kultura posłuchać będzie można bajek. To nasz prezent na Dzień Dziecka dla polskich i ukraińskich dzieci – wszystkie bajki napisane zostały bowiem w dwóch językach, a ich autorem jest Józef Herold.

Tytuł książeczki to „Bajki na cały tydzień”. W wersji polskojęzycznej napisane zostały przez Józefa Herolda 10 lat temu. Teraz mają już ukraińskie tłumaczenie – przekładem zajęła się Switłana Bresławska, poetka ukraińska, uchodźczyni mieszkająca teraz w Poznaniu.

Ilustracje do książki wykonali studenci gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczniowie bydgoskiego Liceum Plastycznego, a w jednym przypadku autorką jest dziewięcioletnia Antosia, która stworzyła ilustracje do Żyrafy Maaagdy.

Bajki są przeznaczone dla dzieci od szóstego do jedenastego roku życia.

Bajki czytają: w wersji polskiej Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska z teatru improwizowanego wymyWammy, a w wersji ukraińskiej nasza rezydentka, Jewhenija Nepytaliuk, aktorka teatralna i filmowa.

Bajki puszczane będą codziennie po jednej od 1 do 14 czerwca o godz. 19.00 w Radio Kultura.

1 czerwca – „Zajączek Berti” (wersja polska)

2 czerwca – „Kura Rosolina” (wersja polska)

3 czerwca – „Żyrafa Maaaaaagda” (wersja polska)

4 czerwca – „Lew Kameron” (wersja polska)