Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Bydgoska Kronika Filmowa ogłasza nabór nowych członków

Bydgoska Kronika Filmowa ogłasza nabór nowych członków

BKF skupia wrażliwych, pracowitych entuzjastów i pasjonatów kina z Bydgoszczy i okolic.  

To jedyne w swoim rodzaju połączenie szkoły filmowej i klubu filmowego. Dotąd w ramach BKF powstało około setki filmów nagrodzonych ponad setką nagród festiwalowych, a nasi absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w Szkołach filmowych, artystycznych i robią profesjonalne filmy. BKF to jedyne miejsce w regionie gdzie możesz uczyć się filmowego rzemiosła pod okiem uznanych i nagradzanych dokumentalistów Macieja Cuske i Marcina Sautera. 

ZAPRASZAMY!!! 

 Żeby dostać się do Bydgoskiej Kroniki Filmowej należy skończyć 16 lat, wysłać dotychczasowy opis swoich dokonań i zainteresowań. Prosimy także o wysłanie autorskich fotografii lub realizacji filmowych oraz innych działań artystycznych.  

Konieczna jest znajomość kina dokumentalnego, zarówno polskiej jak i światowej klasyki. 

 

Warunkiem przyjęcia jest także napisanie pomysłu na film dokumentalny (max 2 strony), oraz przygotowanie jego solidnej dokumentacji przy pomocy aparatu fotograficznego lub kamery.  

 

Zachęcamy także do oglądania archiwalnych rozmów BKF Masterclass z najwybitniejszymi polskimi współczesnymi dokumentalistami, które są dostępne na FB Kina Orzeł i MCK w Bydgoszczy. 

 

Termin zgłoszeń 15.12.2021! Kontakt: fundacjabkf@gmail.com.

Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną na początku grudnia i mamy nadzieję, do dalszej współpracy w BKF