Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Drums Fusion zaprasza do Zielonych Stref Kultury

Drums Fusion 2021 - Prolog / Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze

Drums Fusion zaprasza do Zielonych Stref Kultury

Zielone Strefy Kultury na Drums Fusion – Prolog

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION będzie w całości w stylu eko. Nie tylko dlatego, że pandemia trwa i nie możemy zaprosić Was wszystkich w nasze progi, ale też dlatego, że filozofia eko jest nam po prostu bliska. W Prologu Drumsów będziecie mogli uczestniczyć w kilku miejscach naszego miasta – przygotowaliśmy dla Was pięć Zielonych Stref Kultury, w których transmitować będziemy nasze wydarzenia.

Zielone Strefy Kultury powstały w WakeParku w Myślęcinku, w Strefie przy Wyspie Młyńskiej, przy ul. Gimnazjalnej (Petite Lidi & Landschaft), na placu przed Teatrem Polskim oraz w Fordonie przy ul. Piwnika Ponurego w okolicach Skateparku.

Już 29 maja o godz. 20.30 transmitować będziemy spektakl „Preludium Słowiańskie” w reżyserii Agnieszki Glińskiej (można go też zobaczyć na żywo na deskach Teatru Polskiego). Przyjdźcie na plac przed Teatrem, do Strefy, do WakeParku w Myślęcinku i na ul. Piwnika Ponurego w Fordonie!

Z kolei 30 maja w samo południe inaugurujemy nasz projekt pn. „Kultura ProNatura”, z którym powracać będziemy do Was podczas całych wakacji. Tego dnia na parkingu MCK rozpocznie się cykl wydarzeń przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach. Wystąpi Dziecięca Orkiestra Recyklingowa pod kierownictwem Jacka Kwaśniaka, będzie też pokaz budowy instrumentów perkusyjnych z materiałów recyklingowych połączony z produkcją koszulek. W programie także konkursy ekologiczne przy historycznym „Jelonku” – zabytkowej, odrestaurowanej śmieciarce ProNatury połączone z prezentacją samego pojazdu, a także improwizowana forma teatralna. Na koniec – spektakularny występ Orkiestry Na Dużym Rowerze, muzyków, którzy wjadą na scenę na sześcioosobowym jednośladzie.

Ze względu na pandemię, udział w drumsowym dniu dla dzieci możliwy będzie online – ale niekoniecznie w domu. Zapraszamy do Zielonych Stref Kultury, gdzie na telebimach oglądać będziecie mogli całe wydarzenie. 30 maja transmitować będziemy: przy Strefie (Wyspa Młyńska), w WakeParku w Myślęcinku, przy ul. Gimnazjalnej (Petite Lidi & Landschaft) oraz w Fordonie przy ul. Piwnika Ponurego (przy skateparku).

Zapraszamy!

Drums Fusion 2021 – Prolog
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze 

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020