Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Emcek Bez Barier – MCK w Bydgoszczy zakupiło system pętli indukcyjnych.

Realizujemy kolejny etap projektu!

Emcek Bez Barier – MCK w Bydgoszczy zakupiło system pętli indukcyjnych.
Emcek Bez Barier – MCK w Bydgoszczy zakupiło system pętli indukcyjnych.
Emcekowi udało się pokonać kolejną „barierę” na drodze do tego, aby nasza instytucja stała się miejscem dostępnym dla każdego.
Dzięki środkom otrzymanym w ramach realizacji projektu Emcek Bez Barier zakupiliśmy system pętli indukcyjnych, który już od 15 kwietnia jest na wyposażeniu naszej sali kinowo-widowiskowej. 
Pętla indukcyjna lub pętla induktofoniczna to system wspomagania słuchu, który znacząco poprawia zrozumiałość mowy osobie słabosłyszącej korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Pętla zainstalowana na sali kinowo-widowiskowej umożliwi korzystanie z wydarzeń/seansów/koncertów organizowanych przy rozłożonej widowni w pełnym zakresie. Aby z niej skorzystać należy przełączyć aparat słuchowy na program indukcyjny „T” – posiada ją ponad 90% wszystkich aparatów słuchowych.
Dzięki pętli pozbywamy się negatywnego wpływu akustyki sali, pomieszczeń oraz otaczającego nas hałasu. Liczymy, że dzięki zainstalowanemu systemowi pobyt w naszej instytucji będzie bardziej komfortowy, jakość słyszenia oraz odbieranego dźwięku przez aparat słuchowy będzie zdecydowanie lepszy. A tym samym oferta Emcekowych wydarzeń dostępna dla nowych odbiorców.
Działania w ramach projektu „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu „Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 175 310 zł. Projekt będzie realizowany od listopada 2022 do czerwca 2023 r.