Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Emcek Bez Barier – realizujemy kolejny etap projektu!

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zakupiło trzy przenośne rampy podjazdowe, dostępne w trzech Emcekowych lokalizacjach.

Emcek Bez Barier – realizujemy kolejny etap projektu!

Emcek Bez Barier – realizujemy kolejny etap projektu!

Dzięki dofinansowaniu z PFRON-u jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego etapu projektu: „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami”. Emcek zakupił trzy przenośne rampy podjazdowe, które usprawnią dostęp do naszych budynków oraz elementów infrastruktury osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, ale także rodzinom z dziećmi w wózkach spacerowych.

Rampy od 16 lutego będą na wyposażeniu w trzech Emcekowych lokalizacjach. Zakupione platformy będą dostępne przy wejściach do Pałacu Nowego oraz Pałacu Starego w Ostromecku, które przynależą do Emceku. Trzecia rampa natomiast ułatwi dostęp do sali kinowo-widowiskowej MCK i będzie wykorzystana w głównej siedzibie przy ul. Marcinkowskiego 12–14. Jak zapewnia producent, „przenośne rampy są trwałe i lekkie, a rozłożenie ich nie zajmuje więcej niż 30 sekund. Po złożeniu nie są większe i bardziej nieporęczne od zwykłej walizki, a dzięki zamontowanemu uchwytowi przenosi się je łatwo i szybko. Nawierzchnia rampy wykonana jest z przeciwpoślizgowego materiału. Spora paleta rozmiarów zapewnia pokonanie stromizn – od najniższych krawężników aż po sześciostopniowe schody”.

W trakcie kolejnych tygodni pojawią się dodatkowe ułatwienia architektoniczne w siedzibach MCK oraz kilka innych usprawnień, o których będziemy na bieżąco informować.

Działania w ramach projektu „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu „Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 175 310 zł. Projekt będzie realizowany od listopada 2022 do czerwca 2023 r.