Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Ethniesy. Prolog – Program (zmiany)

13 - 15 listopada 2020 / Spotkajmy się w sieci!

Ethniesy. Prolog – Program (zmiany)

Ethniesy. Prolog – jesienią przywita Was wiosna

Polskie melodie ludowe w futurystycznych aranżacjach w wykonaniu Prawdziwie Polskiego Techno – czyli nowego garnituru zespołu Fanfara Awantura, a także tradycja szeptuch i ludowej magii zamknięta  w muzyce duetu Mehehe. I wisienka na torcie  – warsztaty dla kobiet Basi Songin, dzięki którym wyruszycie w wędrówkę w głąb siebie. 13 listopada w Miejskim Centrum Kultury startują Ethniesy. Prolog. Zapraszamy na dwa niezwykłe koncerty i trzy dni spotkań z opowieścią.  

Tegoroczne Ethniesy jak zawsze miały obudzić Was wczesną wiosną do życia. Pandemia pokrzyżowała także i nasze festiwalowe plany, ale rok 2020 bez muzyki ludowej w doskonałym wydaniu nie może tak po prostu przeminąć. Dlatego tym razem jesienią, tą najbardziej mroczną, bo listopadową, chcemy zaprosić Was na Ethniesy. Prolog. I jeśli nie obudzić, to pobudzić Was do życia poprzez pełną pasji i wrażliwości muzykę artystów muzyki folkowej. 13 listopada zagra dla Was Prawdziwie Polskie Techno, która z olbrzymią witalnością zaprezentuje nowe aranżacje ludowych pieśni. Dzień później, duet Mehehe wprowadzi magię i dużą dawkę liryzmu w swoich muzycznych opowieściach.

Zapraszamy też na warsztaty Basi Songin „Poruszenie. W kręgu opowieści: Baba Jaga”. Obowiązują zapisy– zapiszcie się już teraz!

Wszystkie wydarzenia odbędą się online. Streamingi z koncertów będą dostępne na profilu FB Ethniesów, profilu FB MCK-u oraz na kanale YouTube MCK. Warsztaty dla kobiet dostępne online (aplikacja Google Meets) – szczegóły przy zapisach.

 

Ethniesy.Prolog – 13-15 listopada 2020, online.

PROGRAM:

13 listopada 2020, piątek

17.00 –  Warsztaty dla kobiet 

20.00 – Koncert – Prawdziwie Polskie Techno gra Fanfara Awantura 

14 listopada 2020, sobota

11.00 –  Warsztaty dla kobiet

20.00 – Koncert – Mehehe 

15 listopada 2020, niedziela

11.00 – Warsztaty dla kobiet

 

Koncerty: streaming dostępne bezpłatnie.

Warsztaty dla kobiet: bilety 50 zł – zapisy: danuta.kryszak@mck-bydgoszcz.pl

Zapraszamy na stronę Festiwalu Ethniesy oraz profil na FB.

Spot Ethniesy. Prolog dostępny tutaj.