Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Festiwal DRUMS FUSION ogłasza pierwszą gwiazdę. Ruszyła przedsprzedaż biletów!

Fun Lovin' Criminals, 27.05.2023, godz. 18.00 / Myślęcinek - sprawdź szczegóły przedsprzedaży!

Festiwal DRUMS FUSION ogłasza pierwszą gwiazdę. Ruszyła przedsprzedaż biletów!

Festiwal DRUMS FUSION ogłasza pierwszą gwiazdę. Kto zagra w tym roku?

Siedem dni, kilka scen, ponad dwudziestu znakomitych artystów z najdalszych zakątków świata i z Polski. Do tego masterclass z najlepszymi muzykami, warsztaty dla najmłodszych, spotkania branżowe i inne ciekawe działania w przestrzeni miejskiej. Tak w tym roku wyglądać będzie największy w Polsce festiwal poświęcony rytmowi i sztuce perkusyjnej – DRUMS FUSION. Zaczynamy 27 maja.

A kto zagra? Festiwal otworzy nowojorskie, gwiazdorskie trio FUN LOVIN’ CRIMINALS. Grają szaloną mieszankę bluesa, jazzu, soulu, hip-hopu i rock’n’rolla. Na scenie zarażają energią i z klasą oraz muzycznym wyczuciem sięgają po filmowe motywy ze znakomitego amerykańskiego kina. To wszystko zaprezentują Wam 27 maja w Myślęcinku – bo właśnie tam otwieramy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. Bilety w przedsprzedaży możecie kupować już od 8 lutego w kasie MCK oraz TUTAJ.

Zespół pojawił się na nowojorskiej scenie muzycznej w 1996 roku wraz z wydaniem debiutanckiego albumu „Come Find Yourself”, który szybko pokrył się platyną. A ich debiutancki singiel „Scooby Snacks”, wykorzystujący sample z klasycznych filmów Tarantino gościł 17 tygodni na liście Billboard, szybko osiągając status złotej płyty w USA. W sumie mają na koncie sześć albumów studyjnych, dwa z coverami, jeden potrójny koncertowy oraz kilka składanek największych przebojów, do których należą „Loco”, „Love Unlimited” oraz „King of New York”. Po długiej przerwie od ostatniego krążka, FLC wypuścili EP-kę „The Roosevelt Sessions”, z którą w listopadzie ub. r. ruszyli w trasę po Stanach Zjednoczonych. Nowymi kawałkami, zapowiadającymi tegoroczny album studyjny, przenoszą fanów do nostalgicznego Nowego Jorku z charakterystyczną dla siebie polityczną satyrą.

Fun Lovin’ Criminals ze swoim eklektycznym stylem idealnie wpisuje się w ideę Drums Fuzji. – Zainspirowani współczesnymi interpretacjami brzmień i warstw rytmicznych sceny hip hop, oddajemy co roku głos przedstawicielom szeroko pojętej muzyki rap – zaznacza Marek Maciejewski, dyrektor festiwalu. – Pierwsze odsłony koncertów z tego cyklu były wynikiem wieloletniej współpracy z naszymi rodzimymi artystami, którzy nieustannie zdobywają uznanie coraz szerszego grona wielbicieli tego gatunku.

 

Zespół wystąpi w składzie: Brian Fast Leiser, Frank Benbini i Naim Cortazzi.

 

Fun Lovin’ Criminals, 27.05.2023, godz. 18.00 / Myślęcinek.
Pierwsza pula biletów w promocyjnej cenie 75 zł – od 8 lutego do 15 marca w kasie MCK oraz na bilety24.pl
Bilety dostępne także pod linkami:

ITD-ART.PL

BILETYNA 

KUPBILECIK

 

Regulamin sprzedaży biletów.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.