Jazz na żywo – koncert Pawlicki/Górzyński

koncert na żywo

Jazz na żywo – koncert Pawlicki/Górzyński

Jazz na żywo w Szpulce – koncert Pawlicki/Górzyński

Szpulka Art Cafe w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy rozpoczyna cykl koncertów jazzowych na żywo. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższy piątek, 7 sierpnia. Wystąpią Tomasz Pawlicki i Kevin Górzyński.

Jazz sączący się na co dzień z głośników Szpulki to już znak rozpoznawczy tego miejsca. Teraz dojdą jeszcze koncerty na żywo. W ramach cyklu „Różne oblicza jazzu”, raz w miesiącu w naszej artystycznej kawiarni, posłuchać będzie można muzyki płynącej prosto ze sceny.

Pierwszy koncert odbędzie się w piątek, 7 sierpnia o godz. 22.00  (tuż po seansie filmowym w Kinie Orzeł). Wystąpią Tomasz Pawlicki i Kevin Górzyński. Różnica pokoleniowa artystów, jak i zestawienie fletu z perkusją nadadzą temu wydarzeniu dość niecodzienny charakter.

Tomasz Pawlicki jest solistą – flecistą Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku. Uczestniczył w wielu projektach związanych z działalnością zespołów orkiestrowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Od 1992 roku należy do środowiska artystów skupionych wokół bydgoskiego klubu Mózg. Dołączył do formacji Trytony, następnie jako flecista i pianista współtworzył grupę Maestro Trytony z  Tomaszem Gwincińskim, Rafałem Gorzyckim, Tomkiem „Świętym“ Hesse i Renatą Suchodolską.
Działalność Pawlickiego obejmuje jednocześnie rozmaite projekty, m.in. performance, instalacje, wizualizacje czy też muzykę do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych.

Kevin Górzyński jest perkusistą, dyplomantem I stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w kilku odsłonach cyklu Bydgoska Akademia Jazzu, którego organizatorem i kontrabasistą jest Grzegorz Nadolny. Współpracował także z bydgoskim artystą Grzegorzem Pleszyńskim w ramach Antydepresyjnej Akademii Dźwięku. Na swoim koncie ma również udział w festiwalach takich jak Oko Nigdy Nie Śpi i Music Is The Weapon Fest.

„Różne oblicza jazzu” – koncert Pawlicki/Górzyński, Kawiarnia Szpulka Art Cafe, piątek, 7 sierpnia, godz. 22.00. Wstęp wolny.