Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kino Orzeł znowu otwarte!

Kino Orzeł znowu otwarte!

Kinomańsko wytęsknieni serdecznie zapraszamy już od najbliższego piątku (12.02) na seanse w Kinie Orzeł.

Zaczniemy jakże wymownym tytułem – „Nadzieja” to nagrodzony na Berlinale, norweski kandydat do Oscara, historia dojrzałej miłości postawionej przed najcięższą próbą.

Zapraszamy też na tytuły, które mieliśmy w listopadowym repertuarze, ale niestety ze względu na lockdown nie zdążyliśmy ich zagrać. W malarskim thrillerze „Obraz pożądania” na ekranie zobaczymy m. in. Claesa Banga, Elizabeth Debicki, Donalda Sutherlanda i (uwaga!) Micka Jaggera. Z kolei „Jeszcze jest czas” to reżyserski debiut Viggo Mortensena, który wraz z Lancem Henriksenem tworzy na ekranie znakomity aktorski duet skonfliktowanych ojca i syna.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie też przedpremierowy, pojedynczy pokaz „Na rauszu” Thomasa Vinterberga. Mads Mikkelsen w roli nauczyciela, który wraz z grupą przyjaciół postanawia sprawdzić teorię jakoby stały, niski poziom alkoholu we krwi był kluczem do szczęścia. Duński kandydat do Oscara, 4 Europejskie Nagrody Filmowe, nominacja do Złotego Globu to tylko wierzchołek góry laurów jakie spływają na film.

Zapraszamy też na Nowohoryzontowy pakiet startowy, czyli cztery przedpremiery od Stowarzyszenia Nowe Horyzonty: historia współczesnej rodziny w „Prostych rzeczach” Grzegorza Zaricznego (twórcy głośnego „Gwizdka”); grecki kandydat do Oscara, epidemiczna opowieść w „Niepamięci”; fantastycznie sfotografowane rozliczenie z zimnowojenną historią Czechosłowacji – „Słudzy”; zwyciężczyni Nowych Horyzontów 2020, wymykająca się klasyfikacjom, poetycka i osobista opowieść – „Metamorfoza ptaków”.

Powtórzymy też dla Państwa jeden z hitów ubiegłorocznego festiwalu Millenium Docs Against Gravity. „Tony Halik” to pełen unikatowych archiwaliów dokument o charyzmatycznym tytułowym bohaterze, w reżyserii Marcina Borchardta. W styczniu minęła 100. rocznica urodzin słynnego polskiego podróżnika.

Ponadto młodych kinomanów 14.02 o 12:00 zapraszamy na pierwsze w tym roku Małe Animocje. „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” to nagrodzona na festiwalach Kino Dzieci i Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, przepiękna plastycznie i niezwykle mądra animacja o próbie pogodzenia dwóch zwaśnionych światów – ludzi i niedźwiedzi. Sugerowana kategoria wiekowa: 7+.

Oczywiście kino działać będzie w zaleconym reżimie sanitarnym. Podczas całego pobytu w MCK prosimy zatem o zakrycie ust i nosa. Przed wejściem ustawione będą stacje do dezynfekcji rąk. W kasie mogą Państwo wypełnić oświadczenie covidowe. Na każdy seans udostępnimy nie więcej niż połowę widowni. Bilety będą przypisane do miejsca, więc będziemy Państwa bezpiecznie rozsadzać. Na sali obowiązuje też zakaz konsumpcji, a sala przed każdym seansem będzie dezynfekowana i wietrzona. Po bilety zapraszamy do kasy oraz na Bilety24.pl. Cena biletów pozostaje bez zmian: 14 zł normalny; 11 zł ulgowy; 40 zł grupowy dla 4 osób (dostępny tylko w kasie). Na Małe Animocje tradycyjnie – 5 zł. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronach Kina Orzeł i MCK.

Do zobaczenia w kinie!