Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Nabór do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej – Dołącz do nas!

17 września, godz. 12.00-14.00 / Studio A/V w MCK

Nabór do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej – Dołącz do nas!

Nabór do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej

17 września (sobota, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14 (Studio A/V), godz. 12-14

Zapraszamy wszystkich młodych pasjonatów rytmu i gry na instrumentach perkusyjnych do uczestnictwa w kolejnych przesłuchaniach do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej.

Nie wymagamy wykształcenia muzycznego – wystarczą chęci i otwartość na rytm. Nie musisz przynosić żadnego instrumentu, chyba że masz swój ulubiony, na którym chciałbyś pokazać swoje umiejętności.

Przesłuchania odbędą się 17 września (sobota) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (Studio A/V) w godzinach 12:00 – 14:00. Nabór będzie prowadzony do trzech grup wiekowych: 5 – 8 lat, 9 – 12 lat oraz 13 – 18 lat.

Czym jest Dziecięca Orkiestra Recyklingowa?

To młodzi muzycy, którzy pod okiem bydgoskiego perkusisty Jacka Kwaśniaka samodzielnie tworzą instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Do stworzenia własnych instrumentów wykorzystywanych w Orkiestrze używają m. in. kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader – z nich powstają bębny, kotły, talerze, konga czy dzwonki i inne instrumenty doskonale imitujące te prawdziwe instrumenty perkusyjne. A potem uczą się na nich grać.

Popularność Orkiestry ciągle wzrasta – podczas tegorocznej edycji DRUMSN FUSION, zespół koncertował po całej Polsce, a także pobił Rekord Polski w kategorii „Największej ilości osób grających na instrumentach z recyklingu”. Dziecięca Orkiestra Recyklingowa wystąpiła także w programie Dzień Dobry TVN.