Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Nowy cykl Kultury na Świeżym – „Kobiece wyprawy”

Startujemy 16 października. Dołączcie do nas!

Nowy cykl Kultury na Świeżym – „Kobiece wyprawy”

Nowy cykl Kultury na Świeżym – „Kobiece wyprawy”

Kanał bydgoski i okolice – za Bydgoszczą, będzie celem pierwszej kobiecej wyprawy rowerowej w ramach Kultury na świeżym, ale skierowanej do kobiet.

Po rozmowach z Wami, Dominika Kiss – Orska, kuratorka Sekcji Sztuki Ludowej, Tradycji i Designu oraz organizatorka wypraw pod szyldem Kultury na Świeżym, zorganizuje dla Was wyprawy o nieco innych porach i nieco krótszym przebiegu. Wycieczki będą miały maksymalnie 50 kilometrów i będą zaczynały się o godz. 11.00. Kobiece wyprawy organizowane będą w sobotę, jeden raz w miesiącu.

Wystartujemy 16 października o godz. 11.00! A Kanał Bydgoski w październiku jest miejscem wyjątkowej urody. Wzdłuż całej trasy krajobraz zmienia się wielokrotnie, a trasa prowadzić będzie m.in. przez park, bulwar (ulica Spacerowa) aż po dzikie chaszcze i sosnowy las do rozległych łąk po obu stronach brzegu. Na pierwszej wyprawie odwiedzimy także Pawłówek, Kruszyniec i Zielonczyn, w których poszukamy bunkrów, dojedziemy do rezerwatu Hedera w Minikowie i wrócimy wzdłuż Kanału do domu. Będzie pięknie!