Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Nowy cykl muzyczny w Ostromecku

zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia

Nowy cykl muzyczny w Ostromecku

Niedzielne spotkania z muzyką na żywo 

W wakacyjne niedziele zapraszamy do Pałacu Nowego w Ostromecku – popołudniami, w jego wykwintnych wnętrzach, a także na tarasach wokół zabrzmi muzyka grana na żywo przez bydgoskich artystów.

Muzyka na żywo umili czas odwiedzających Ostromecko w każdą niedzielę wakacji pomiędzy godz. 14.00 a 17.00. Dzięki temu, wizyta w pałacowych wnętrzach i działającej tu restauracji będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Rozsiądźcie się na wygodnych kanapach i kawiarnianych fotelach – w historycznym otoczeniu i pięknie wystrojonych pomieszczeniach posłuchać będzie można utworów klasycznych, standardów jazzowych, muzyki filmowej i rozrywkowej. Tomasz Gumiela, który zaprosi Państwa w tę muzyczną podróż, przemycać będzie także muzyczne zagadki w improwizowanych przez siebie utworach.

To on także zasiądzie przy fortepianie w pałacowym Złotym Saloniku. Artysta ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka. Pianiście towarzyszyć będą  skrzypek Filip Lipski oraz flecista, producent i kompozytor Tomasz Pawlicki.

W ramach niedzielnych muzycznych spotkań wystąpią także Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik, które nagrały płytę na fortepianie Zygmunta Noskowskiego jako Pianoduo Artists. Będzie też recital artystki młodego pokolenia, Emilii Biskupskiej.

Zapraszamy do Ostromecka w niedziele, w godz. 14.00- 17.00:

02.08.2020 Emilia Biskupska

9.08.2020 Tomasz Gumiela i Tomasz Pawlicki

16.08.2020 Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik

23.08.2020 Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik

30.08.2020 Tomasz Gumiela i Filip Lipski