Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Przyjdź na spacer do Ostromecka – otwieramy park

Przyjdź na spacer do Ostromecka – otwieramy park

Przyjdź na spacer do Ostromecka – otwieramy park

Park w Ostromecku otwiera się dla zwiedzających po kilkutygodniowej przerwie związanej z produkcją filmu Wojciecha Smarzowskiego. Pałace i restauracja pozostają nadal zamknięte do 27 grudnia zgodnie z rządowymi ograniczeniami wprowadzonymi na czas pandemii.

Od połowy września Ostromecko zmieniło się w plan filmowy do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego. Przez niemal dwa miesiące ekipa filmowa pracowała przede wszystkim we wnętrzach Pałacu Nowego, który będzie scenerią do jednej z ważniejszych scen w filmie – sceny wesela.

Zdjęcia już się zakończyły – film ma być gotowy jesienią przyszłego roku. Zobaczymy w nim m.in. Agatę Kuleszę, Roberta Więckiewicza i Michalinę Łabacz.

W związku z tym, możemy już zaprosić Państwa do parku w Ostromecku. Póki co, do końca roku Pałace i Restauracja będą zamknięte – związane jest to z rządowymi ograniczeniami wprowadzonymi na czas pandemii.

Aby spacer po ostromeckim parku był jeszcze większą przyjemnością, zachęcamy do skorzystania z naszego przewodnika – możecie go przeczytać online, pobrać i wydrukować. Znajdziecie tam wiele ciekawostek botanicznych, w tym informacje o pomnikach przyrody, ciekawych drzewach, ogrodzie włoskim i samych parkowych założeniach stworzonych przez słynnego architekta z Prus – Petera J. Lennego.

Mapa w wersji elektronicznej dostępna  TUTAJ.

Do pobrania TUTAJ.