Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Odkryj uroki Ostromecka

Zapraszamy na spacer z nowym planem parku

Odkryj uroki Ostromecka

Położony nieopodal Bydgoszczy Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku to jedno z najbardziej malowniczych miejsc naszego regionu. Sam park to rozległy obszar otoczony bujnymi lasami, ze starannie zaprojektowanymi ogrodami w angielskim i włoskim stylu, w których znajdują się architektoniczne perły – klasycystyczny Pałac Nowy i barokowy Pałac Stary. 

Teraz zwiedzanie całego kompleksu będzie przyjemniejsze i łatwiejsze – stworzyliśmy dla Was miniprzewodnik z mapą parku. Znajdziecie w nim ciekawostki o pałacach, ale przede wszystkim – informacje związane z terenami zielonymi. Jest i o pomnikach przyrody, i o innych ciekawych gatunkach drzew. Dowiecie się, gdzie rośnie platan, a gdzie tulipanowiec. W rozpoznawaniu poszczególnych drzew pomoże umieszczona obok mapy infografika. 

Mini przewodnik to także zaproszenie na spacer po Alejach Parkowych – dzięki temu z łatwością dotrzecie do Mauzoleum, ostromeckiego rozarium, Alei Lipowej czy nad stawy. Przy okazji dowiecie się, kim byli Peter Joseph Lenne czy Karl F. Schinkel, bez których Zespół Pałacowo- Parkowy by nie powstał. 

Zapraszamy na spacer po krętych alejach parku, leśnych duktach, do zwiedzania pałaców i ogrodów. Nasz przewodnik znajdziecie przy wejściu do obu Pałaców, a także w Bydgoskim Centrum Informacji na Starym Rynku (ul. Niedźwiedzia) i w Miejskim Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego). 

Nasz przewodnik w wersji elektronicznej dostępny jest TUTAJ.    

Do pobrania: TUTAJ